Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Uria Sophia: Abramelinova magie

Ruční zpracování invokačních pečetí Abramelinovy magie


Po zadání tématu - zpracovat Abramelinovy čtverce ručně - jsem ihned měla jasnou představu, jak na to. Věděla jsem, že zpracování si zaslouží plnou pozornost, přesnost a zejména velkou chuť pustit se do díla.Objednala jsem si z Velkých Losin ručně vyrobený papír, formátu A3, přírodní barvy. Chtěla jsem, aby výsledek působil opravdově a měl nádech zašlých časů, což se mi volbou této barvy podařilo.
První fáze spočívala v přípravách, poté jsem přešla k samotné práci. Pracovala jsem s přestávkami téměř rok, od jara 2008 do jara 2009.

Celek:Než jsem se do práce pustila, vytvořila jsem si osobní rituály. Vůli jsem do celé práce přenesla ohněm. Rituály jsem pojala jako očistu sebe, celého díla i materiálu. Stránky papíru jsem při tom opálila. Tím jsem dosáhla nejen požadované očisty, ale pěkného vzhledu, který budí dojem starobylé práce.
Pak jsem započala s rýsováním kvadrátů, s následným zapisováním jmen a výrazů vyšších inteligencí. Některé se mi vpisovaly dobře, jiné obtížněji, někdy jsem musela práci přerušit. Pro zapisování jsem použila černý fix.

Po dokončení všech kapitol jsem přistoupila k výrobě obalu.
Věděla jsem, že moje práce bude mít formu svitků. Sehnala jsem si válec z prešponu, který jsem upravila do potřebné velikosti, poté jsem ho polepila modrou tapetou, se záměrem vystihnout touto barvou nekonečnost prostoru i nekonečnost lidských možností. Jako uzávěr válce jsem použila měděný pantakl, který jsem vlastnila delší dobu a nyní se hodil. Na pantaklu je zobrazen pentagram a symboly zvěrokruhu. Aniž bych předem vyměřovala, tento pantakl na válec seděl na milimetr.


Detail:
Uložení:
Spis:


V průběhu zpracovávání Abramelina jsem v osobním životě měla spoustu výrazných událostí a změn. Mnohdy se jednalo o změny velmi nepříjemné, přesto si myslím, že mne obohatily a snad i posunuly na mé životní spirále o něco výš.

 
Dokončeno 12. 11. 2009


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz