Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Cognitio: Abramelinova magie

Tvorba knihy - Abramelinova magie

Vlastní příprava knihy začala již na začátku prosince 2007, kdy jsem vybíral dodavatele papíru, řešil obal a všechno kolem toho. Téměř všechno jsem měl k dispozici již kolem Štědrého dne. Vánoce jsou ale období naprosto nevhodné na jakoukoliv duševní činnost a natož tvorbu takové knihy. Přes vánoce jsem tedy neudělal nic.Prvním krokem byl rituál, kdy jsem si nechal posvětit nový zemský talisman – čistě náhodou ho manželka rozbila při utírání prachu. Kdo by to řekl. Zrovna to bylo v době, kdy se rozhodlo, že půjde do práce a poněkud se sesypal hmotný svět. Začal jsem ho tedy budovat znovu – např. hledáním chůvy pro děti, nové práce.

V neděli 6.1.2008 po 20. hodině jsem provedl nový Zemský rituál. Byl nádherný zimní večer. Chumelilo, všude bílo, venku ani noha. Vydal jsem se tedy s obavami z duchovního světa sám do polí. Bylo to úžasné. Ticho, chumelí, na poli sníh. Rozložil jsem po poli živlové svíčky a zvolal „Hekas …


Kniha:

Od té doby jsem řešil, kdy přesně začít tvorbu. Když už jsem byl hodně blízko, přepadl mě démon stahování filmů. To mi sebralo minimálně 1 týden času. Jako další duchové se objevily příležitosti na chození do hospody, víkend na horách, hodně práce.

Pro vnitřní zahájení jsem se rozhodl malým rituálem dne 3.2.2008 – Ne ve 22:45. V obýváku jsem si rozsvítil živlové svíce. Sedl jsem si doprostřed na paty. Představil jsem si, že sedím před Hórem na trůnu, vlevo Maat, vpravo Anubis, za mnou můj Anděl strážný – Aarchel. Požádal jsem o podporu a ochranu při tvorbě knihy, vč. mojich blízkých. Dostal jsem požehnání.


Titulní stránka:

Poté následovalo 2,5 roku vlastní tvorby knihy. Bylo to období opětovného probouzení různých vášní, démónů, vyhrocených situací, poznávání své stínové osobnosti. Nikdy bych nevěřil tomu, že je to možné, kdybych si to sám neprožil. Jedná se o to, co jsem si na počátku myslel – o vytvoření komplexního člověka díky integraci své stínové osobnosti. Nutno jenom obdivovat Abramelina, který to stihl za významně kratší dobu. Přiznám se, že celé dílo dokončit bylo hodně obtížné a bylo to s vyplazeným jazykem na pokraji sil. Jako částečné vnitřní završení považuji tuto krátkou zprávu, která následuje dalšího půl roku po fyzickém dokončení knihy. Pro úplné ukončení bude nutné ještě provézt rituál, na který se již několik roků chystáme, pokud se někdy podaří.


Jména duchů:

Rád bych napsal několik řádků k vlastní realizaci. Pro malování magických čtverců jsem se rozhodl použít ručně vyráběný papír z Velkých Losin o formátu A3. Na text a čtverce béžové barvy, na vnitřní stranu desek barvy bordó.

Na obrysy čtverců jsem si vyrobil papírové šablony, tak abych si vždy mohl připravit rozložení celé A3. Rozteč mřížky jsem zvolil 12 mm, což se zdálo být optimální pro A3. Vždy jsem si tedy rozvrhl celou stránku, tužkou namaloval obrysy. Potom jsem do každého čtverce tužkou rozměřil mřížku. Sám sobě jsem si nadával, jak je to pracné, ale jinak bych velmi obtížně trefil rovnoměrnou mřížku, což jsem chtěl.

Tužkou jsem si také vždy předepsal názvy jednotlivých kapitol včetně charakteristiky pro danou kapitolu. Pro mě to znamenalo symbolické vyjádření působení duchů. Většinou bylo velmi obtížné předem stanovit, kde se daná kapitola projeví a poznával jsem to až v průběhu.


První kapitola:

Pro psaní textu a zvýraznění čtverců jsem používal technická pera, která mi ještě zbyla po škole. Chtěl jsem je vyhodit, ale hodila se. Vše šlo velmi pomalu a většinou jsem za jeden večer stihl maximálně jednu stranu.

Ze začátku jsem dával každou kapitolu na novou stránku, ale postupně jsem vše zhušťoval z obavy, aby mi stačil papír.

Dříve, ale než jsem začal vůbec na papíry něco psát, udělal jsem si na všech papírech 3 cm okraje a dírky pro vazbu. Ty jsem razil takovým razníčkem, který se používá pro kůži. Nejhorší bylo dělat to večer a nikoho nevzbudit..


Čtverce I.:

Když jsem dopsal všechny čtverce, rozhodl jsem se před ně doplnit stránky se seznamem všech duchů a dílo jsem završil úvodním symbolickým obrázkem – sjednocení protikladů, kde ve středu jsem já.

K vytvoření vazby jsem využil karton polepený černým sametem, z vnitřní strany jsem nalepil zmíněný bordový papír..


Čtverce II.:

Co více dodat. Přeji hodně vnitřní síly každému, kdo se rozhodne vydat se po stejné cestě.

 
26. 12. 2010


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz