Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Náš Robertek
Vikete

Dovol mi, abych se ti představil.
Jmenuji se Robert Bělostný.
Narodil jsem se 10.listopadu. Rok narození není třeba znát, jelikož zastávám heslo, že každý je stár tak jak se cítí. Pokud se zajímáš o esoteriku alespoň z desetiny toho, jak se o ni zajímám já, pak ti určitě trkne, že jsem Štír a tudíž se o esoteriku, mystiku ( a sex) nutně zajímat musím. Jsem jednička a taky životní jednička, a k tomu Štír. A už se nebudu raději víc popisovat, abych se potom doma netopil v záplavě dopisů od fanynek.
No – je ti určitě jasné, že jsem docela fascinující muž, který je samozřejmě vždy a ve všem první . Prostě nejdu přehlédnout.Bohužel díky tomu však mám i docela velké problémy v partnerství. Ale o tom se nebudu bavit. Za své partnery nemůžeme, že? Asi prostě nemám štěstí na partnery. Někde jsem četl, že každý potkává takové lidi, kteří odrážejí něco z něho samého, ale já narážel neustále na partnerky egoistické, zlé, zákeřné a navíc lakomé. A já přeci nemám ani jednu tuto vlastnost. Tak jak mě mohou odrážet? ( V knihách ostatně nacházím hodně takových citátů, které mi moc nedávají smysl. Asi ne všechny knihy o esoterice jsou knihy kvalitní).
Od malička jsem byl jiný než ostatní, ale k mystické cestě mě přivedly starosti se synem, který se nevyvíjel podle pravidel a já hledal pomoc u kartářek. Jedna z nich mi řekla, že jsem jasnovidný a zkrátka rozený mystik. Tak jsem začal na vlastní pěst studovat. Mám doma hromadu esoterické literatury a sám zkouším experimentovat s houbičkami, marihuanou a nejrůznějšími rostlinami, které dřív používaly čarodějnice do svých mastí. Přátelé mi říkají šaman nebo guru a chodí si ke mně o rady. Ani je nemusím poslouchat, jejich starosti mě, pokud budu upřímný, nezajímají, protože já už jsem nad nimi a někde úplně jinde. Vždycky jim jenom řeknu něco, co je upozorní na vlastní chyby. Pak držím sáhodlouhou přednášku o všem, co už vím a oni mě obdivují a chodí ke mně znovu a znovu.
Všechna svá rozhodnutí od jisté doby konzultuji s kartami, už ani nechodím ke kartářkám, protože mi nemají co nabídnout – vím toho přinejmenším tolik, co ony. Pokud byste ode mě chtěli radu do života, řeknu vám, že byste si měli číst knihy od Luis Hay a vůbec všechny knihy o pozíváním myšlení .Je přece nad slunce jasné, že „ jaký si to uděláš, takový to máš.“

Jinak se zajímám o filozofii ( mám doma jakýsi slovník filozofů a hlavně od raného mládí sbírám citáty. Miluji citáty a myslím, že je v nich ukryta hluboká moudrost. Ti filozofové byli prostě úžasní.), esoteriku – hlavně numerologii, ale rozumím vlastně skoro všemu, tykám si s prodavačkami v obchůdcích s esoterickou literaturou a ony mě dost uznávají. ( Ostatně pokud by se kdokoliv z mých známých jen odvážil mi nějakým způsobem odporovat, je jasné, že už by nebyl mým známým, ale totálně bych ho před ostatními znemožnil – to umím dobře – hlavně tak, že o něm navykládám věci, které mi sdělil pouze soukromě. Nemá mě co urážet, darebák jeden.) Miluju vážnou hudbu. Doma mám asi dvě cédéčka vybraných vážných skladeb z filmů, ale jenom ty drahé. Ty levné cédéčka nemá totiž smysl kupovat, jsou neuvěřitelně špatně nahrané. No a miluju operu. Mám doma obrovskou knihu Kronika opery, ale moc ji neotevírám, protože momentálně nemám čas.Proč?

V poslední době mnou zmítají jisté pochybnosti o smyslu toho všeho. Nevím proč tolik trpím a kde jsem zase udělal nějakou chybu, že mě „ to něco nahoře“ trestá. Odešel jsem od rodiny a mám velké finanční problémy. Nemám už tolik času se věnovat esoterice, ale myslím, že se něco stane. Něco, co mi ukáže dál cestu. Někdy mi všechny ty citáty připadají nesmyslné a život je pro mě jen utrpením. Říká se, že koho Pánbůh miluje, toho křížkem navštěvuje. Jsem už tak obtěžkán, až se divím, že ještě nemám svatozář.

Opustila mě žena, ztratil jsem práci, přátele. Přitom já, člověk tak citlivý, tak duchovní, člověk, který umí naslouchat, nebaví se jen sám o sobě, já skoro anděl – to všechno vůbec nechápu.
A prosím vás, řekněte mi, proč mi všichni říkají ROBERTEK?

 
12. 1. 2007


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz