Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Vikete: Cíle


ČEHO CHCI DOSÁHNOUT


- v oblasti magického vývoje –

Tuto oblast musím uvést jako první, protože od ní a na ní se budou zakládat vpodstatě všechny oblasti ostatní.
I když nelze dost dobře všechny mé cíle takhle jednoduše rozškatulkovat, pokusím se o to.
A právě oblast magického rozvoje se prolíná nejvíce do každé další oblasti, protože svůj magický rozvoj považuji za svoji osobní prioritu. Cíle týkající se téhle oblasti jsou víceméně všechny dlouhodobé a ten, který považuji za nejdůležitější, je z hlediska času nejdelší – vytrvat , vytrvat až do konce. Tento cíl považuji za nejvíce neměnný, všechny ostatní se týkají tohoto období, ve kterém si dané cíle stanovuji a s postupujícím časem a (dají-li Bohyňové) vývojem se budou možná měnit.

Patří sem osobní růst, transformace, transcendence, ale současně zachování si jisté míry zdravého rozumu, studium. V rámci svých možností usiluji o řekla bych vyrovnání se se smrtí a bolestí, o sebepřijetí, přijetí života.
Výše uvedené cíle chci dosáhnout za pomoci sebereflexe, studia, pomocí dodržování (zatím) Nuitiných rad, pomocí „magických „ cvičení a rituálů a ,abych nezapomněla, pomocí prožívání, pozorování a zkoumání? vztahů s lidmi kolem sebe a světem vůbec.
Abych pravdu řekla, nemohu v této oblasti dost dobře posoudit, kterého z těchto cílů dosáhnu v nejbližších letech nejpravděpodobněji, protože jsou to vesměs cíle dlouhodobé, neřku-li celoživotní a navíc věřím, že právě v průběhu cesty k nim se budou měnit. Jsou to tedy jakési mety, ke kterým se možná nikdy nedostanu, ale na tom nezáleží. Záleží na tom, že jdu jejich směrem.
A navíc – po této cestě mi v hlavě téměř na každém kroku zní téměř zlomyslný chechot a věta, že „všechno je jinak“.
Ale abych popošla

- v osobním životě –

Nebudu se opakovat, a tak prosím berte v úvahu, že cíle magické zasahují sem a do všech ostatních oblastí.
V současné době je pro mě na prvním místě moje rodina, takže mým cílem je dát si práci a být skutečně důsledná při výchově dětí a být jim oporou, umět si stanovit a udržet zdravý přístup k nim, protože mám tendence být závislá na lidech, které mám ráda. Dopřát jim potřebnou osobní svobodu ( ale na druhé straně umět odhadnout, kdy je potřeba je vést ) . Vštípit jim zdravé životní návyky ( míněno v tom smyslu umět najít to, co je jim skutečně prospěšné a ne jen slepě poslouchat např. rad alopatických lékařů a výzvy reklam) ( mimochodem v této oblasti narážím na dost velké překážky a kritiku ostatních lidí, jelikož mi nestačí jenom poslouchat a dělat to, co ostatní ) . Umět si k nim najít cestu a respektovat jejich osobnosti, nelámat jim osobnost přes koleno.
Ve vztahu k manželovi se učím sebeovládání, toleranci, stejně jako u dětí nebýt na něm závislá, ale současně na sobě nenechat štípat dříví. Chci rozvinout svoji schopnost diplomacie, taktizace, ale i intrikánství a manipulace, protože mě to baví a konkrétně v manželství ulehčuje život.
Jelikož bydlíme pod jednou střechou s tchýní, kladu si za cíl i umění vyjít s ní a přitom si zachovat svou tvář. Neuhýbat, ale ani zbytečně nevyhledávat konflikty – což platí vlastně i v ostatních mezilidských vztazích.
Ve vztahu k mé původní rodině se chci naučit nezabírat si jejich problémy necítit se za ně zodpovědná.

Sama se se učím (a asi dlouho ještě budu) odpočívat, protože mám tendence jet nadoraz a uvědomit si, že jsem vyčerpaná až s příchodem nějaké nemoci.


- v práci a materiálním životě –

Tuto oblast momentálně příliš neřeším. Vím, že za dva roky nastoupím do zaměstnání, a pak se uvidí. Ještě jsem tu práci nedělala, proto ani nejsem schopna posoudit, jestli mě bude naplňovat nebo ne. Takže zatím jediným cílem zůstává nástup do zaměstnání, a ten je domluvený za dva roky.
Letos v září začnemě přistavovat pokoj, pracovnu a „výminek“ a příští rok by to mělo být hotové. Alespoň tak, aby se tam dalo bydlet. Nebudu se podílet na nějakých výraznějších stavebních pracech, spíš je mým cílem to psychicky vydržet, uhlídat děti, aby se na stavbě neporanily, na rok zatnout zuby a těšit se na hotové. Po skončení stavebních úprav teprve naběhnu já s rýčem a motykou a začnu spravovat zahradu. Chci si vyudovat příjemnou zahradu pro sebe a svou rodinu. Aby v ní bylo dost bylinek, spousta ovoce a koutů, kam se „zašít“. Zahrada je ale jeden z mých celoživotních cílů. Práce na zahradě pro mě představuje příjemné odreagování se, radost, těšení se na to, „jak to bude jednou vypadat“ a aby to tak bylo dál, nesmím to přehánět.
 
7. 8. 2006


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz