Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Chiah: Setkáni s Hórem

Příprava: Koncentrační cvičení; otevření vnitřního chrámu, velký invokační rituál. Zaměřuji pozornost na průzkum oblastí věčného zatracení.
Prostor se vzájemně propojenými body. Uvědomuji si jeho nezměrnou hloubku, ostatní rozměry si ale nedokáži vůbec představit. Nejsem hnidopich a spokojím se s tím, co mám, netlačím představu dál. V prostoru jsou všechny body vzájemně spojeny, tedy to vlastně není prostor, ale soustava rozměrů jiných kvalit, kde neexistuje vzdálenost. Hranice je jen z jedné strany, protože tento prostor vzniká v jednom bodě, který pro nedostatek pojmů vnímám jako obrovský vír při pohledu z jeho spodku nebo ještě níže.Uvědomuji si umístění svého vědomí přibližně vlevo nahoře.
Z levé strany vpravo dolů kosým směrem náhle vyjíždí na bojovém voze Horus. Vůz táhnou sfingy. Horus je veliký, v porovnání s lidským tělem nejméně pětinásobný; má sokolí hlavu a majestátní, neproniknutelný, leč velmi krutý výraz. Tváří se prostě jako bůh. Vnímám zvířecí sílu, která je s ním spojená. Je to zcela čistá, ohromující síla, ryzí síla starého božstva. Za ním jdou šiky bojovníků, jejichž výzbroj nevnímám, ale vím, že jsou neporazitelní.
Vnímám proměny Hora v průběhu věků. Vidím jej jako Nergala, Area, Marta, Thora, jako archanděla Michaela. Komentář: Všichni bohové, které známe ze starověku, jsou takoví – ryzí, neobyčejně mohutné síly, s jakými se moderní člověk nesetkává a není s to jim porozumět.
Skrz staletí pochodují armády, krev teče a pochody vyhrávají, zbraně se mění, ale stále stejně se lesknou. Užívám si boje, raduji se z války. Vidím pochodovat armády 20. století, slyším Die Fahne hoch i hitlerovské bubny a píšťaly, vidím přehlídku ruské armády na Rudém náměstí. Objevuji se v kabině Migu 21a splňuji si dětský sen (bydlela jsem vedle vojenského letiště) – vzlétám a účastním se bitvy stíhačů, cítím nevolnost v žaludku i tlak přetížení, slyším palubní kulomety. Zcela se poddávám kráse svého stroje, jeho síle a schopnostem, raduji se z rychlého letu, z nebezpečí smrti a nechávám se zaplavit touhou zabít nepřítele. Vize se zvolna rozplývá v osobních pocitech.
Ještě dlouhou dobu vidím majestátního, nepřemožitelného Hora, kterak vyjíždí na svém válečném voze a drtí vše. Co mu vstoupí do cesty... protože je bůh. Je to mé první tváří-v-tvář setkání s bohem.

 
Crám II., září 2008


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz