Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Damona: Nuit

Převtěluji se postavy, která jde radostně k chrámu. Stmívá se. Jsem oblečená do lehkých dlouhých šatů. Vějící vánek mi pročesává vlasy. Chrám je kamenný a prostorný s temnými zákoutími, osvětlen je pouze oltář, a tato záře slabě dopadá až ke dveřím. Tím, jak postupuji k oltáři, světlo je stále zářivější, zbarvené do oranžova od svící.Hudba mě vede a postupně se ocitám ve vnějším chrámu – mikrokosmos se mění v makrokosmos. Nuit je vše – i nudlová polévka – myšlenky nejdříve těkají a snaží se dělat, co chtějí. Je nutné se koncentrovat.
Kde Nuit hledat? Kam se za ní vydat? Začala jsem se z nekonečného prostoru, ve kterém byla jen nehmotný pozorovatel, stahovat do sebe, až jsem byla malá žhavá kulička. Jméno bohyně i její atributy jsem obrazně vyškrtla ze své mysli, protože je vytvořili lidé. Vymaněním se z toho, co má člověk naučené, se otevírají nové možnosti, které nepodléhají rozumu. Pocítila jsem spojení s Nuit – byla jsem nikde. Tento pocit trval jen krátce, jen na malý okamžik jsem prožila pocit jednoty (netroufám si napsat, že jsem zažila stav Jednoty), pak už jsem vnímala jen dualitu – já a Ona. Fyzicky jsem v sobě cítila prázdnotu. Dále se objevují útržky – velice rychle jsem letěla vesmírem, kde se objevila mlhovina – pozorovala jsem ji. Tento okamžik jsem pociťovala jako počátek vzniku Universa.
Návrat do chrámu vnitřního, kamenného. V postavě za závojem jsem pocítila bohyni Nuit, cítila jsem u ní a v ní onu prázdnotu, kterou jsem v Universu pocítila i v sobě.

 
Crám II., září 2009


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz