Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Úvaha o mé Pravé Vůli
Uria Sophia

Pod Pravou vůlí si mohu představit životní předurčení, poslání či dokonce osud. Každý to vnímá dle svého úhlu pohledu a hloubky vnímání, já bych to asi nazvala jednoduše - místo v životě. Každý máme to své místo v životě, otázkou však zůstává, zda každý jedinec zasedne to správné místo.Obraz vytvořené mozaiky tam někde nahoře může být u nás nepochopen, stačí, když vypadne jeden dílek, který bude chybět v jiné části obrazu. Ozubené kolečko musí perfektně zapadat, jinak hrozí selhání mechanismu. A tak se všichni snažíme, každý po svém. Hudební genius to má jednoduché, ví co je jeho PV, rozdává ostatním potravu pro duši a rezonuje s vesmírem. Genius fyziky, chemie či matematiky nachází souvislosti ve svém oboru a rovněž ví, že to, co činí je jeho posláním. Pak existuje skupina, vlastně převážná většina obyvatel planety Země, která nemá ponětí o tom, co Pravá vůle je. Touto skupinou se však nehodlám zabývat. Pozastavím se u těch, co jí hledají, sem patřím i já. Nechci se s nikým srovnávat, zda ten, či ten našel svoji Pravou vůli a došel naplnění, nechci podlehnout myšlence, že svoji PV jsem v tomto životě prošvihla, nechci si vnucovat, že jsem měla být tanečnicí či jeptiškou!
Jsem taková, jaká jsem! Jsem velká materialistka, ale zároveň dokáži být pokorná před Bohem. Jsem bláznivá i vážná, jsem extrovert i introvert, umím být smutná s tváří Harlekýna a zároveň se umím radovat intenzitou malého dítěte. Jsem líná i velmi pracovitá, extrémně se bojím zároveň jsem velmi odvážná, jsem nesnesitelná, ale i milá. Umím se uzavřít do sebelítosti, umím si však ze sebe udělat legraci. Výčet protikladů by stačil!
Vím o sobě, že jsem jak dubnové počasí s velkými výkyvy. Kam, že se podělo téma Pravé vůle? Je ukryto v celém mém životě, v celém tom ročním cyklu a já stále více chápu, že to dubnové musím rozkládat do jednotlivých měsíců. Jedině tak najdu sama sebe. PV neznamená jen přímočaré něčím být, znamení BÝT a opravdově obsadit to své místo v životě.

 
Uria Sophia, 11. 3. 2010


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz