Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Být...
Damona

… krásným a dokonalým Na´vi, žijícím v pohádkovém světě nádherné fantazie, pospolitosti, harmonie s přírodou … Na Pandoře nemusí řešit špínu světa (odpadky), kriminalitu, nemoci, politiku – z několika úst jsem slyšela, že by se tam nejraději odstěhovali.Toto byly mé dojmy bezprostředně po zhlédnutí tolik vyzdvihovaného i zatracovaného filmu Avatar, o kterém však psát nechci. Přesně v tomto místě, které jsem popsala, vzniká rozkol a prostor pro umělý svět, protože ten reálný není dostatečně pohodový, je spousta lidí, žijících své virtuální životy. Vzniká člověk toužící po jiném světě (a identitě), po tom, kde platí jeho pravidla. Těmto potřebám lidí skvěle poslouží rapidně se vyvíjející moderní technologie – co nevidět zaplaví trh 3D foťáky, televize, dokonce existuje přístroj – koule, do které si vlezete, na stěny jsou promítány obrazy, nasadíte si „brýle“ a hrajete hru – skoro skutečné. Vytvoříte svou virtuální postavu, přesně podle svých představ a vstoupíte do nového světa. Tato zábava a dalo by se říci neexistující svět, je pro mozek skutečný. Čas strávený „jinde“ je časem, který se odpočítává z toho života reálného. Životní energie se přelévá jinam. Téměr 90% (87% mužů a 80% žen) Američanů tráví ve virtuálních světech asi 11,5 hodiny týdně – v Evropě jsme na tom lépe, ale pomalu Ameriku doháníme.
Člověk mizí z tohoto světa do jiných, vytváří si svůj život někde jinde, stává se pro něj skutečným. Snad každý někdy potřebuje „vypnout, odreagovat se, přijít na jiné myšlenky …“ Člověk zůstane pohlcen iluzí a žije tak, jako že se ho jeho život netýká.
Asi před měsícem až dvěma, kdy jsem se těmito myšlenkami zaobírala, jsem se dostala k Velké Požíračce. Syn za mnou přišel, abych mu řekla něco o vážení duší na egyptské stéle. Velká Požíračka pohlcuje duše, které nebyly spravedlivé. Skrze pero se dostávám k Maat, což svádí k myšlenkám s aeonu Maat. K tomuto dalšímu možnému vývoji se řadí slepí a nevědoucí a dali by se tam jistě šoupnout i ti, co žijí svými virtuálními postavami ve virtuálních světech.
Před časem bych toto chápala jako zlo, ale můj pohled se posunul dál. Nová evoluce lidstva je v plném proudu, vědomí se také mění, ne pomaloučku, postupně, ale skokově. Přála bych si poznat vědomí, jaké bude mít člověk za 300 – 500 let, z dnešního místa je to nepředstavitelné. Lidé mají tendenci vidět budoucnost spíše katastroficky, protože je vzdálená, zahalená v tmách. Další stupeň se nedá posuzovat, nebylo by to objektivní.
Sociální cítění mezi lidmi mizí, často si říkám, jak lidstvo degeneruje. Není mi jedno, co se kolem mě děje a skutečně se děsím dnešního chování lidí. Kdo nejde s davem, je „out“, kdo není v „knize xichtů\\\" (facebook) apod., neexistuje. Pořád je nám něco vnucováno, v televizi, v médiích, v obchodech … Je složité najít solidní, čisté a nepřežvýkané informace. Není divu, že člověk ztratí sílu bojovat a podlehne, připojí se a začne sloužit – Atu. X. Kolo štěstí..
Na druhou  stranu se zas objevují podivuhodné skupinky, které chtějí šokovat, nechtějí jít s davem a hledají nové a originálně-bizardní způsoby svého projevu. Např. novodobí jeskyní lidé – tato móda vznikla v USA, jedná se o mladé úspěšné muže (pracující v marketingu, managementu), kteří po ulicích běhají bosí, skáčou, jsou lovci i sběrači, jedí syrové maso. Jsou to takové výkřiky do tmy, být za každou cenu jiný než ostatní. Budí to úsměv na tváři, však tento a podobné přístupy (ukázkově luciferské) vyžadují aktivitu na rozdíl od konzumu a virtuální reality.
Žijeme opravdu v šílené a dechberoucí době…
„Jedna stará čínská kletba zní: \\\"Nechť žijete v zajímavé době!“ Snad od časů Římského impéria nebyla historie svědkem zajímavějšího období, než je to dnešní.“ Citace z Psychonauta od P.J. Carolla.

Informace o technologiích jsem čerpala z časopisu VMT Science, který od nového roku vychází jen virtuálně – na webu a který si ráda přečtu.
http://www.vtm.cz/
http://www.vtm.cz/clanek/ponorte-se-do-dat

 
9. 3. 2010


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz