Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Chiah: Ztraceni ve světě

Postavě se vyhýbám, abych ji nedokreslovala přeplácanými nesmysly, jenom jdu určenou cestou. Vnitřek chrámu přelétnu. Rituál se mi nedaří, nesoustředím se na něj.
Cesta po Stromě života mi neskutečně leze na nervy, až tudy skoro nemohu jít. Při cestě zdola nahoru není nahoře nic. Kether a prázdno s ním spojené působí bezútěšně. Je nad síly člověka dostat se za hranice mysli, mimo stín sebe sama. Prokletím moderní současnosti je uvědomění si sebe v osobním smyslu. Proto Karika tvrdil, že vše je Choronzon. Vysněný svět je lživý, je konstrukcí ega - dokud nepřekonáme hranice sebe sama.Hledám ve svém vesmíru Seta. Dvě formy mužství - Set a Horus. Jsou bratry, sourozeneckými protiklady. Jejich boj je božským vzrušením. Bohům je fuk, že ve válkách umírají lidé.

Další den začínám podobně. Rituál zase není to pravé, ale dávám si pozor. Pak osaměle bloumám pustým vesmírem. Nikde nic není, nic se neděje. Jako opuštěné kulisy.
Volám svá božstva, ale neslyší mě. Každý Bůh je moc velký na to, aby jej člověk pochopil. Bohové kašlou na lidi.
Mám silný, rozežírající pocit, že jsem v pasti a že ven budu muset násilím. Ale jakým? Napadá mne, že se příště pokusím bohům přiblížit pomocí zvířecích božských forem.

 
Chrám II., Kunkovice 5. a 6. 9. 2010


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz