Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Chiah: Cesta pouštní lišky

Postavu trochu odbudu, Chrám přelétnu. Vybavím si paroží na oltáři. Rituál se daří, odcházím po něm z Chrámu, stávám se následkem svého rituálu a jako druhé já vstupuji do jiného světa v božské formě pouštní lišky.
Odcházím do pouště, kladu tlapu před tlapu, temnou a teplou nocí chodím písčitou i kamenitou pouští.Získávám zvířecí vědomí, s ním nacházím Seta. Jsem jeho součástí, on je celkem a já částí, stejně jako všechny další božské formy tohoto božstva. Prožitky mám spíše pocitové, nekonkrétní. Můj vesmír je ale zabydlen, všude se cosi nezřetelného děje.

Další den obnovuji svoji postavu. Zase se poplétá skrz čas, je chvíli tou a chvíli tou, sama o sobě vypráví a přece ne sama o sobě.
Tlapky pouštní lišky běží po písku, zvíře vyje a svolává své druhy. Obrazy jsou nestálé, jakoby sestříhané a prolínající.
Set je Ten Opačný a stojí vždy na druhé straně - proto je nedosažitelný. Je jedno, jakou má podobu či jméno, je to pořád Ten Opačný. Rozumově si domýšlím, že toto sdělení mi nc neříká. Čemu opačný?
Přijímám božskou formu Rudozlatého sokola, Hora. Chvílí létám jako sokol, chvíli jako stíhač - jen si s představou letu hraji.
Po návratu do chrámu je vše veselé, chrám tancuje, celá zem tancuje.

 
Chrám II., Kunkovice 7. a 8. 9. 2010


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz