Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Pentagramový rituál
Vikete

Jako jedno ze cvičení vůle jsem si stanovila cvičení pentagramového rituálu. Nejdřív jsem si stanovila termín denně poté, co uložím děti k spánku. Protože jsme postupem času zjistila, že denní cvičení rituálu se mi nedaří, slevila jsem na třikrát týdně.
Ale tento rok moje vůle nějak ochabuje či co, a tak se stávalo, že ani třikrát týdně se mnohdy nezadařilo. Moje disciplína a stejně tak moje sebevědomí dostávaly velké trhliny. Snažila jsem se přijít na něco, co by mě ke cvičení donutilo. A pomohly mi děti. Stávalo se, že se téměř denně potýkaly s nějakými nočními můrami. A tu mě napadla spásná? myšlenka. Řekla jsem dětem, že mohu cvičit v jejich pokoji rituál, který všechno zlé vyžene. První den jsem provedla rituál a děti spaly klidně až do rána. A druhý den taky. Vypadalo to, že jsem dokázala spojit příjemné s užitečným. Pomalu jsem si potřásala pravicí, jak jsem vyzrála sama na sebe a dokázala uklidnit i děti.Potřásání pravicí však nebylo až tak na místě. Rituál se stal pro děti součástí uspávacího rituálu a vyžadovaly jej. Upletla jsem si na sebe bič a moje pohodlnost začala opět hledat cestu, jak z toho ven. Nechtělo se mi cvičit každý den, a proto jsem dětem řekla, že rituál vystačí na dva dny. Opět jsem byla spokojená se svojí důvtipností. Děti spaly klidně, já ob den byla přinucená cvičit a mohla bych skončit. Jenomže jsem zřejmě trochu podcenila své děti. Natálce to stačilo, je trochu pohodlnější, ale David mě začal při provádění rituálu pozorovat a začal se nejdřív nevinně vyptávat, co to vlastně dělám. Věděl, že se v noci hodně bojí a chtěl taky vědět, od čeho všeho ho vlastně ochraňuju a jak. Samozřejmě si jako první všimnul, že říkám …..ura magen David. To se mu velice líbilo, ale chtěl vědět, co to je. Takže první vysvětlování. Stačila mu naštěstí pro mě jen Davidova hvězda. Potom si všimnul, že na každou světovou stranu říkám nějaké jméno. A zase tu bylo proč a kdo to je. Takže některé dny jsem místo pohádky před spaním vysvětlovala. Nějakou dobu mu stačilo, že pokojíček ochraňují za čtyř stran archandělé. Ale po nějaké době se vytasil s další otázkou – kdo to jsou archandělé? V momentě, kdy jsem říkala, že to jsou vedoucí nebo ředitelé andělů, jsem si vzpomněla na Zuzaniny perličky ze školních lavic a musela jsem se smát. Ale jak jinak to vysvětlit pětiročnímu dítěti?
No, Davidovi stačila představa andělských ředitelů a já cvičila v poklidu dál. Jednou jsem při cvičení slyšela dětský hlásek, který po mě slovo od slova opakuje. Potom jsem koutkem oka viděla i Davida, který vstal z postele a opakuje i pohyby. Muselo přijít další vysvětlování. Že kolem sebe opisuji magický kruh , a že by mi ho neměl narušit, takže jestli chce cvičit se mnou, musí si najít svoje místo. Davídek odcvičil a spokojeně spal celou noc. Dokonce v noci ani nepřeběhl za náma do ložnice, jak mívá ve zvyku. Ráno se probudil a tvrdil, že to určitě bylo kvůli tomu rituálu. A že ho začne cvičit se mnou.
Takže další večer, kdy jsem místo pohádky kompletně vysvětlovala pentagramový rituál. Slova už uměl, jenom jsem mu řekla, co že to vlastně říkáme, kreslili jsem pentagramy, vedli světlo z hvězdného nebe do hlubin země, opisovali magický kruh a volali archanděly . Byla jsem překvapená, že to, co mě trvalo dlouho - představy archandělů spojené s živlovým vnímáním- byla pro něho, zdá se, hračka /i když taky možná ne , těžko říct, jestli to doopravdy vnímal/.
Ten večer, kdy jsem vysvětlovala, jsem myslela, že to už stačí, ale David mě donutil to všechno provést ještě jednou .
No a od té doby cvičíme rituál dva. David je neúnavný a přesný. Rituál vyžaduje opravdu ob den a já do té doby, než ho to přestane bavit, mám zajištěné pravidelné provádění pentagramového rituálu ( a to skutečně někdy skřípu zuby, že musím).

 
11. 8. 2011


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz