Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Něco veselejšího
Vlaďka

Je rok 1975. Jsem šest let vdaná, jeden rok bydlíme v novém domě, máme jednu dceru, žádné peníze, nějaké dluhy, špatně placenou práci,přežili jsme bez úhony nátlak komunistů na rozšíření jejich řad(hlavně manžel, protože jeho otec je předsedou KSČ ve velké továrně) a máme velkou chuť žít a bavit se. A máme hodně kamarádů. A tak pomalu vzniká plán.na zpříjemnění všedních dnů. Budeme grilovat prase.
Prase zakoupí za poměrně malý peníz moje matka, členka dobře prosperujícího JZD Mír S…. Čuník je zvíře vyřazené z chovu, protože má kýlu a dlouho by nevydrželo. Nám ale stačí tři měsíce. A krmit ho bude také matka, je skladnicí ve zmíněném podniku, tudíž krmení zdarma. Nejdůležitější věc je vyřešena.(I když přemluvit maminku nebylo snadné). Další věc je nějaké zařízení, na kterém se bude maso točit. I to se rychle zvládne. V leteckých opravnách, kde pracuje manžel, není nic nemožné. Jeden kamarád nakreslí plán grilu, Bohouš rozepíše a vyfasuje potřebný materiál včetně malého motorku a další kamarádi vše vyrobí. A pak se ještě musí výsledné dílo šikovně vyvézt přes vrátnici hlídanou ozbrojenou stráží. Není to opravdu jednouché, ale důvtip všech zúčastněných je obdivuhodný. Jediný, kdo má strach, jsem asi já. Vznáším námitku, že bude narušena bezpečnost státu, protože oprava vojenských letadel je kvůli grilování prasete ohrožena. Uklidní mě ujištění, že materiálu je pro celé RVHP tolik, že ho nikdy nikdo nespočítá. A skutečně. Vojenské stíhačky létaly a opravovaly se bez problémů, a při tom se ještě vyrobilo spoustu grilů a sekaček a hoblovek.. Lidové tvořivosti se meze nekladly.Zdálo se tedy, že vše je připraveno. Bohouš s kamarádem Karlem, s pomocí lihoviny zvané Korzár postavil i kamenné ohniště. U toho několik dnů před vypuknutím akce sedíme, já, Bohouš, Karel a jeho žena Dáša a plánujeme. Počítáme, kolik se sejde lidí, co je kromě prasete nutné zajistit, čím se budeme bavit. Karel jako vždy navrhuje skupinový sex, na který nikdy k jeho velké lítosti nedochází. Ale snaží se vždy.
Po zahradě, která zatím připomíná spíše louku,běhají děti sousedů a naše Markéta. Chytají mouchy pro poraněnou vlaštovku, kterou chtějí krmit. Ale much se jim v zahradě nedostává a tak potichu vyrazí do prasečího chlívku. Ticho bylo opravdu jen chvilku. V zápětí je slyšet řev prasete, pískot dětí a volání mé matky. Všichni vybíháme směrem přicházejících hrůzostrašných zvuků. To už se ale proti nám žene asi čtyřicetikolový pašík, strašně řve, do jeho zadní nohy je zakousnutý vlčák Tarzan, který se snaží udržet jeho tempo a nepustit kořist Za nimi poskakuje pět dětí s plácačkami na mouchy a snaží se je dohnat.. A za nimi babička, vykulené oči strachy. Slyším Bohoušův řev “zavřete děti“. Babička okamžitě reaguje a nahání děti do chlívku, kde je zavírá. Já se vrhám na prase, Karel na psa. Prase řve jako lev a Tarzan trhá. Vydává při tom hrůzu nahánějící zvuky Situace se zdá neřešitelná.
A najednou vidím nad sebou Bohouše a v jeho ruce sekeru. Netuším, koho chce praštit, ale tuším, že to nedopadne dobře. Zavírám oči a čekám. Dutá rána a ještě jedna. Napětí povolí. Prase stále řve, teď možná víc pod váhou mého těla. Tarzan zblble sedí, od huby mu jde pěna a nevěřícně se dívá na svého milovaného páníčka. Ten ho začne utěšovat a odvádí ho do jeho ohrady. Já vstávám, prase leží. Co s ním? Jeho zadní noha je rozcupovaná, vytržená z kloubu, všude plno krve. Do soboty zbývají čtyři dny. Ukládáme prase do chlívku na staré prostěradlo hojně podložené slámou. Děti pláčí, prase tiše kvičí, Tarzan nic nechápe.
Bohouš jde pro řezníka, já s Dášou odvádíme a uklidňujeme děti, Karel si dává s mojí mámou pár panáků. Tu kupodivu alkohol přivádí k ráznému jednání. Okamžitě jde připravit vše na malou zabiječku! A tak je během hodiny vše přichystáno na grilování.Ale je hrozné vedro, mrazák jsme v té době neměli, lednice je malá. Kam třínohé zvíře uložíme? Pomáhá řezník František a odváží čuníka do řeznictví do chladírny.
Grilování se vydařilo. Jedlo se a pilo od soboty až do nedělního večera. Kromě třínohého prasete si všichni kamarádi pochvalovali i svůj úžasný výrobek, který pak otáčel selata jen s malými výjimkami každé léto.
Tarzan se dožil svého normálního psího věku, sem tam ještě něco provedl, ale na prase ho chuť už přešla.
Děti nám nikdy pořádně neřekly, jak se to vlastně všechno přihodilo.

 
11. 11. 2011


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz