Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Reiki
Vlaďka

KI je v japonštině pojem,zahrnující všechny jemnohmotné životní síly.Energie Ki je rozdělena do osmi stupňů. Sedmý stupeň Ki je Reiki. Je to forma Ki, která komplexně organizuje správné nasazení všech podřízených životních sil.Je to ta jakost životní energie,která je v hmotném světě nejblíže božské tvůrčí síle. Ta se nazývá Shinki, Boží Ki, z něhož je vše stvořeno a po ukončení materiálního bytí se k němu vše vrátí.Já jsem se s učením o této energii setkala začátkem devadesátých let. Jeden můj pacient mě přemluvil, abych se do tohoto systému práce s energií nechala zasvětit. Tehdy jsem vůbec nevěděla, co slovo zasvětit znamená.Měla jsem ale velké štěstí, že mistrem Reiki, ke kterému jsem se dostala byl velice zodpovědný učitel, jogín s největším možným stupněm zasvěcení.
V té době jsem provozovala soukromou rehabilitační praxi a už jsem se nemohla dočkat, jak budu své pacienty léčit. Neboť hlavní složkou práce s touto energií bylo navazování léčebných a uzdravujících procesů. Ve své ordinaci jsem vyvěsila certifikát o absolvování kurzu a čekala jsem. Podmínkou předávání, nebo léčení touto metodou je souhlas příjemce.
Sem tam se někdo zeptal, cože mi to tam na zdi visí, ale zájem jinak nic moc. Po nějaké době mě požádala Bohoušova kolegyně o pomoc s léčením útvaru, který jí při mamografickém vyšetření našli v prsu. Další vyšetření měla za tři měsíce. Začali jsme pracovat okamžitě, nejprve každý den půl hodiny, po měsíci obden. Musím ještě napsat, že jí bylo lékařem doporučeno jíst droždí.Nevím proč. Při naplánované kontrole a ještě po jedné další v prsu nic nebylo.Milá paní byla velice spokojená a libovala si, jak hodně jí pomohla konzumace droždí, kterého asi snědla několik kilo. To mě vytočilo, v duchu jsem říkala“Tak droždí, ty náno, že jsem se na tebe nevyprdla“ Ale pak jsem si uvědomila, že vlastně každého vyléčí to, čemu věří. A třeba ta energie dala vitamínům skupiny B takovou sílu, že opravdu pomohly. Dalším pravidelným zákazníkem byla jedna má příbuzná, úspěšná léčitelka, která mě čas od času žádala o posílání energie při fyzickém vyčerpání. Byla jsem ráda, že jí pomáhám až do doby, než jsem zjistila, že se občas opije do němoty a nemůže pracovat a že já jí navracím do normálu. A zase jsem se naštvala.Tentokrát na sebe. Sundala jsem ze zdi ceduli a přemýšlela, co dál. Stávalo se totiž, že chtíc nechtíc energie proudila do pacientů a to vlastně podle pravidel Reiki nemělo být. A tak jsem každý den při vstupu do ordinace udělala malý rituál,při kterém jsem požádala Velkého manipulátora s touto silou, aby jí sesílal tomu, komu On uzná za vhodné a nenechával toto rozhodnutí na mně nebo na pacientovi. A bylo. Občas jsem ještě pomáhala některým svým dobrým známým, ale velice brzy jsem zjistila, že když člověk sám nechce a nesnaží se, nepomůže mu nikdo a nic.
A tak pomalu začala druhá etapa Já a Reiki. Začala jsem znovu studovat příslušnou literaturu a zjistila jsem, že úplně to nejzásadnější, co mohu dělat, je pracovat sama na sobě. A tak jsem pozvolna začala. První krok byl složení světelné přísahy. Je to velice příjemný rituál-očista, uvolnění, svíčky, a přesné sepsání smlouvy, ve které se zavazuji , že chci všechny duchovní síly, ke kterým budu mít přístup, používat jen…………..Nebylo to pro mne nic jednoduchého. Poprvé jsem se setkala s pojmy Vnitřní Dítě, Vyšší Já, jemnohmotné bytosti,silové zvíře, osobní božstvo,strážci jednotlivých elementů atd.a jak s nimi pracovat a
navazovat kontakty Zkoušela jsem ledacos. Např. různými způsoby přikládání rukou předávat energii sama sobě a rozvádět ji do potřebných míst. Pravidelně jsem posílala reiki svému domu, zahradě, zvířatům. Léčila a ošetřovala jsem rostliny a stromy v zahradě. Občas jsem si udělala nějaký rituál( měsíční rituál, rituál pro tělesné štěstí) Nejčastěji jsem se ale snažila navazovat kontakt s Vyšším Já. a Vnitřním Dítětem. Vnitřní Dítě je zodpovědné za city, za jemnohmotné smysly, za jednání životní energie ve vztahu k tělu. Vyšší Já bdí nad životním plánem člověka. Obsahuje okruhy zkušeností, které chce člověk během pozemského života zpracovat.Jakým způsobem to udělá, záleží na každém jedinci.A protože mé Vyšší Já bdělo, poslalo mě po několika letech do Brna na kurz numerologie a poté do Kunovic. A tak pomalu nastalo poznávání tarotu a seznamování se s magií. Ale nebýt reiki, kde bych asi dnes byla? A kde že vlastně dnes jsem? To vám možná napíši někdy příště, dnes už toho bylo dost.

 
leden 2012


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz