Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Hill Of Tara
Míša

Hill Of Tara /irsky Temair in gaeilge/ se nachází nedaleko mého domu v Co Meath. Je to vyhledávané místo turistů a také pejskařů, jsou zde opravdu krásné vycházky s pěkným výhledem na okolí. Bylo zde korunováno 143 irských králů. Kromě starých monumentů jsou právě vzácností kruhy zvrásněné Země, které určitě souvisejí s Fairy Forts, z nichž je právě obrovské množství v Co Meath /oblast kde žiju Co= County= okres, hrabství/ Ve starověké Irské mytologii Temair bylo posvátné místo – Obydlí Bohů a bylo považováno za vchod do dalšího světa. Říká se, že tu stál i svatý Patrick aby konfrontoval starověkou pohanskou tradici na tomto svatém místě.Tara se překládá jako place of great prospects místo velkých možností, a za jasného počasí můžete spatřit z nejvyššího místa /kde stojí Kámen osudu/ až polovinu hrabství Irska. Nejstarším dochovaným monumentem na Tara Hillu je Mound of the Hostages /Duma na nGial/ Mohyla Zajatců. Monument je starý asi 2500-3000 před Kristem. Jedná se o jakousi malou jeskyni /na obrázku je to ta malý vrcholek uvniťř velkého kruhu blízko kostela/. Chodba 4 metry dlouhá 1metr široká byla rozdělena kamenem na tři malé části, kde byly nalezeny ostatky.Na úvodním vstupním kameni jsou vytesána znamení, která mouhou být považována za symbol slunce, měsíce, nebo možná hvězd, je také dobře možné, že kámen byl považován za kalendář, anebo zobrazuje Tara Hill v jeho původní podobě. Chodby monumentu jsou spojovány s oslavami cross-quarter /15 stupňů každého znamení/ autor však zmiňuje jenom Imbolc a Samhain, každopádně symbolicky souvisejí tyto dvě delší chotby s postavením slunce /15 stupňů je pozice Slunce v Eclipse Zvířetníku/ , výrazně kratší chotba podle postavení slunečního paprsku prý určí specifické datum. Tato krátká pasáž take zachycuje světlo plného měsíce v určitý čas 19-ti letého intervalu.
Protože historie je zase málo známa, jsou tací, kteří podobná místa v Irsku považují za posvátné observatoře, jakkoliv, v případě Tara Hillu bylo nalezeno nejméně 200 kremací. Kámen Osudu - Irsky Lia Faíl /zejména Faíl zní foneticky příbuzný k falusu- podívejte se na obrázek / byl postaven na místo pro krále až v roce 1824, původně byl ale při vstupu do jeskyně. Později když byl Tara Hill používán ke korunovaci králů, Kámen Osudu prý svým duněním přisuzoval Irsku dobrého krále. Někteří říkají, že kámen osudu, který byl původně před Mound of the Hostages, byl přestěhován na svoje nynější místo po Bitvě na Tara Hillu během Irské revoluce 1798 jako označení místa kde 400 rebelů, přišlo o život. Jiní říkají, že pravý kámen osudu byl původně Pillow of Jacob /Jacobův polštář ze StaréhoTestamentu/, že byl placatý a byl přestěhován Skotským králem Fergusem a pojmenován Stone of Scone /Scone je zákusek podávaný k odpolednímu čaji, je poměrně tvrdý, toustuje se a jí se s máslem a marmeládou, těžko vám to přeložím/ a později se stal Korunovačním kamenem Westminsterské Katedrály.
Pokud se podíváte na mapu enrgetických polí země v této oblasti, Tara Hill zobrazuje spirituální zájem. Je zde centrální žíla stříbrného bohatství, která vede právě přes Mound of The Hostages a vede také přes místo kde nyní stojí falický symbol a přes místo zvané krákovský trůn. Tato stříbrná energie přislibuje adeptovi přístup k získání vyššího vědomí.
Nedaleko Tara Hillu je Hill of Ward = Tlachdga, který je starý zhruba 200 let našeho letopočtu a je z Tara Hillu vidět./sama ráda sním o tom, že je to otisk prstu samotného Yettiho/ Nedaleko byl také velice vzácný Lismullin Circle..... nejspíš pocházející z doby bronzové, který mohl být považován za nějaký starověký chrám, popřípadě amfiteátr, tento byl ale při výstavbě dálnice M3 v roce 2007 zničen. Zajímavé je, že mnoho lidí zabývajících se stavbou dálnice bylo nějakou “ranou osudu” potrestáno – odkazy se dají najít pod curse of Tara Hill, není to ale až tak neobvyklé. Irsko je domovem asi 50 000 různých do kola vyrobených monumentů, mohou být kamenné, nebo přírodní i ze dřeva, mohou být ze stromů rostlých do kruhu ... říká se jim Fairy Forts nebo Ring Forts, nebo taky Earth Rings /jako ty na Tara Hillu/. Některé mohou pocházet z doby železné a přestože žádný z farmářů, dnes z 90% katolíků nevěří na záhady, koluje zde obrovské množství příběhů ziskuchtivých farmářů, kteří tento kruh ze svého pole zarovnali se zemí aby měli vetší pole, nejenom, že se zpravidla nic neurodilo, ale ještě postihla rodinu až po několik generací osobní tragédie.
Zpět k Taře .... tedy Tara Hillu někteří z hledačů bájné Atlantidy věří, že Tara Hill by byl jejím hlavním městem..... při troše fantazie se dá najít jistá podobnost, zejména pak s vrásčitým polem vedle Tara Hillu a podobným polem, které leží jen 12 mil od Tara Hillu /Hill of Ward/. Tara Hill prý ale býval hlavním městem Irska. Za důležité považuji zmínit dva zbývající stojící starověké kameny. Jedna z legend tvrdí, že kandidáti na královský trůn museli přijet ve svých povozech k těmto blízko sebe stojícím starověkým kamenům. Pro správného kandidáta prý otevřeli cestu. Kameny dnes stojí v oblasti kostela /jak jinak aby si křesťani nepřihřáli polívčičku/. Irové také velice často zapomínají ukazovat na fotkách, že vedle falického symbolu je keltský kříž.... vztyčit tam ukřižováného Ježíše se jim asi nezdálo rozumné tak zvolili Pohansko-Křesťanskou variantu.
Sama jsem přesvědčena o tom, že místo sloužilo k provádění ritualů /pochopitelně Korunovace je jedním z Rituálů řekněme iniciačního, ale domnívám se, že byly prováděny Rituály jiné možná související s těmi kremacemi/. Zajímavé na obou těch kruzích, které tvoří osmičku je, že ač jsou oba po obvodu utvořeny břehy vzdouvající se země, jeden z kruhů osmičky je plochý a druhý tvoří pahorek /tam je ten Falicky symbol pro plodnost/, tedy při troše fantazie ženský a mužský symbol, vytvořený nejspíš samou Velkou matkou. Podle staré irské encyklopedie tyto útvary vznikaly láskou bohyně Obydlí /= Země/ s drakem. Dál se domnívám, že nelze Taru Hill odstranit a považovat za posvatný sám o sobě- Lismullin Circle, který byl co by kamenem dohodil, v pěší vzdálenosti od Tara Hillu patřil k Taře. Bohužel dnes monument z doby bronzové nahradila dálnice, která tam nevydrží stát ani za dvěstě let. První zmíňka o rituálech /týkajících se tedy korunovace/ je Seanchas Mor... text napsaný někdy okolo 600 n.l.... který specifikoval, že se museli /=adepti na korunovaci/ symbolicky provdat za Bohyni Maeve /Medb/ což je jedna z forem Bohyně Morrigan. Další zmíňky navazující k této Bohyni jsem našla právě když jsem hledala Tara, neboli Etain Echraide je zase naše tojjedinná Bohyně Morrigan.Čerpala jsem:

http://lismullinhenge.wordpress.com
http://www.knowth.com/tara.htm
http://www.mythicalireland.com/ancientsites/tara/index.html
Encyklopedie Bohů Jordan

 
březen 2012


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz