Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
LAM - Brána Otamtud: Rituál II.

Podle Starfire vol. 1 No 5 a dalších vygooglených materiálů
přeložila Chiah

Původ Lamova kultu

Crowley poprve publikoval kresbu entity Lam v roce 1919 jako součást komentáře ke spisu H. P. Blavatské Hlas ticha. Portrét časově souvisí s Crowleyovou Amalantrah Working z let 1918 - 1919, kdy žil v New Yorku. Crowleyovy poznámky ke konatktu s Lamem se ale ztratily, zbylo jen několik řádků, pročež mají všichni následovníci značnou svobodu při interpretaci této entity a hledání souvislostí.Primárně je Lam branou k širším i hlubším oblastem nevědomí, tj. k mimozemské realitě. Takovou funkci může teoreticky mít kde co. Je pozoruhodné, že ze všech možných cest je prvě Lam tím, co na sebe navázalo tolik pozornosti. Spojením s Hlasem ticha se zdá jasné, že je v přímé souvislosti s Tichem a tím i Dítětem ve Vejci, Harpokratem, Bohem ticha. ten je Hoor-paar-kraatem, magickým mužíčkem, Skrytým bohem, Svatým andělem strážcem (HGA). Nejvyšším symbolem osvícení je blesk, který probouzí skutečnost - osvěcuje doposud temnou krajinu.
Všimněte si, že Lam má podobu vejce. Na jeho vyobrazení je zdůrazněna Adžňa čakra, která připomíná Ankh. Nad ním vykreslený stín může připomínat pohár.
Lam je slovo z tibetského jazyka a znamená "cesta". Odsud slovo láma znamená poutníka, toho, kdo je na cestě.
Lam zapsán hebrejsky má numeraci 71 stejně jako ALM, ticho. Tichem v tomto kontextu není míněna absence zvuku nebo pohybu; je to tichý, klidný hlas, z nějž pochází vše myslitelné. Ticho je bezzvučností v srdci zvuku, je klidem v srdci aktivity, je bytím v srdci cesty a prázdnotou v srdci hmoty. (Podobně: Hoor-paar-kraat je nemanifestovaným dvojčetem manifestace, tj. Ra-Hoor-Khuita).


Rituál pro kontaktování LAMa

Podle dostupných materiálů, které jsem si našla nebo které mne potkaly, není osoby, které by se podařilo navázat s Lamem kontakt podle Grantova návodu. Tak si z toho nic nedělejme, že nám to nejde. Ti neúspěšní se ale pokusili vytvořit jiné návody. Tady je jeden z nich.

Pentagramový rituál.
Menší hexagramový rituál.
Invokace Aiwasse nebo vlastního HGA pomocí Preliminary Invocation z Liber Samekh.
Posadit se před obrázek Lama a opakovat si mantru Talam-Malat v rytmu dechu nebo jinak - můžete si vyzoušet odpovídající tempo.
Spojení by se mělo ihned projevit fenoménem.
Skončit zapečetěním na ústa a pentagramovým rituálem.

Cvičit každý den po 14 dnů až měsíc.
Až vám to půjde, zkusit se soustředit na svoji i Lamovu Adžňa-čakru. Vstoupit do Lama jeho levým okem (na obraze), nechat se nést do oblasti Adžňa, které by se mohly (nemusely) ukázat jako spojené (jeho a vaše). Koncentrovat se na otevření třetího oka (u sebe a když to dobře půjde, tak tím i u něj). Zkusit se spojit s Lamem. Vaše osobní představa této entity může být velmi odlišná od obrázku. Podoba může být jiná, postava větší, menší, malinká...
Lam je velmi silná entita, proto byste jednak měli určitě něco pozorovat, jestli dobře cvičíte, a jednak si váš (& Lamův) vnitřní stav sám řekne, jak máte pokračovat. Jestli to cvičit nemáte, protože jste dřeva, tak se to taky dozvíte.

Vybrala jsem takový postup, který bychom mohli všichni zvládnout, budeme-li se trochu snažit.

 
Kunkovice 21. 6. 2012


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz