Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
V: Hrátky se sigilickou magií

Koupila jsem si knihu Praktická sigilická magie od R.Tegtmeiera. Přečetla jsem ji velice rychle a pak znovu pěkně pomaloučku. Počáteční představa o lehkosti tohoto čarování rychle mizela. Přesto jsem se rozhodla sama něco vyzkoušet, neboť- cituji autora- sigilická magie je jedinou magickou disciplínou, kterou si lze osvojit s největší rychlostí a s nejmenší námahou.


Co je nejmenší námaha jsem poznala hned při tvorbě sigil.

Zvolila jsem metodu slovní. Moje výtvarné schopnosti jsou na úrovni předškolního dítěte. A tak jsem začala cvičit skládání nahodile napsaných písmen do obrazců. Asi po týdnu jsem se dopracovala k docela ucházejícím výtvorům. A tak jsem začala přemýšlet o formulaci svého přání. Zvolila jsem si pro začátek něco, co si mohu během prázdnin ověřit. Napsala, vyškrtala stejná písmena a začala tvořit. Utěšovala jsem se ujištěním autora, že žádné sigilum není správné nebo špatné, důležité je, že si ho magik vytvořil sám. A to já jsem tedy vytvořila. A nyní přichází daleko těžší část. Sigilum se se svým významem usadí v nevědomí a pak by se na něj mělo zapomenout. Musí se tedy zvnitřnit ve stavu jakéhosi transu. A tady mám pěknou nabídku.
1.Hezky v ložnici masturbovat a při vyvrcholení široce otevřenýma očima zírat na sigilum. To jsem tedy zavrhla. Představa té dřiny, neboť žádnou pomůcku nemám, mě zcela odradila.
2. Vytvořit změněný stav vědomí např. spánkovou deprivací, přílišnou námahou, intenzivními emocemi jako strachem, zlostí, radostí. To mi tedy taky nejde. Jediné sigilum, které mě přivede ke zlosti až k úplnému transu je živé a určitě by uteklo.
3.Technika pozice smrti. To mě zaujalo. Prsty obou rukou si zakryjete oči, uši a po hlubokém nádechu i ústa a nos. Zadržujete dech tak dlouho, až už to nejde a pak ještě a ještě, dokud téměř neomdlíte. Těsně před omdlením otevřete oči a zíráte na sigilum. Podobně to lze provádět ve stoje před zrcadlem s rukama za hlavou. Zvolila jsem pozici v sedě, kdybych to přehnala, abych nepadala z takové výšky. A začala jsem trénovat. Nic příjemného to tedy není. Když už jsem měla pocit, že jsem těsně před smrtí, že chybí jen ten nepatrný kousek, řekla jsem si, že jsem připravena. Konečnou fázi, zažehnání a odvrácení pozornosti někam zcela jinam, např. bláznivým smíchem, jsem netrénovala, neboť se mi to zdálo nejlehčí.
A tak jednoho večera nastal ten Okamžik. Vše probíhalo podle plánu. I když na výsledek budu nějakou dobu čekat, myslím, že se můj první pokus zdařil. Usuzuji tak podle toho, že místo smíchu a uvolnění jsem prožívala strach, panickou hrůzu z toho, že nastala má poslední hodinka. Uvolnění následovalo velice intenzivní.

Léto je přede mnou, variant práce se sigili je mnoho a tak se mám čím bavit.

 
červenec 2012


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz