Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Damona: Hrátky s geomantií

Při pročítání Ciceronů jsem znovu objevila geomantickou divinaci, o kterou jsem se naposled zajímala tak před deseti lety a po několik večerů jsem se s ní bavila. Geomantie je jednoduchá metoda a na konkrétní otázku odpovídá stručně. Jednotlivé pozice mají svůj daný význam – počátek, vývoj a výsledek. Vedle tarotu, se kterým pracuji takřka denně, je to příjemné zpestření.Držela jsem se popisu v knize, nejdříve jsem k otázce přiřadila planetu a poté planetární inteligenci. Jelikož se jedná o otázku týkající se zaměstnání, zvolila jsem Saturn a Agiela. Pronesla jsem krátkou modlitbu k entitám zemského živlu a začala tečkovat do připraveného formuláře. Sčítáním matek, dcer atd. jsem se dostala ke třem konečným figurám.
Ptala jsem se na vývoj událostí v mém zaměstnání s časovým výhledem jeden rok.
Jako výchozí bod této záležitosti vyšla figura Carcer, uspořádání teček je uzavřené a znamená vězení. Nedochází k projevení, strnulost, která ovládá situaci v práci. Minulé změny se stabilizovaly a nyní došlo k zatuhnutí. Nic dramatického se neděje, přesto se v těchto podmínkách necítím dobře.
Situaci rozvíjí figura Albus. Působí na mě nestabilně, její význam je moudrost. Její výklad v knize je pozitivní, přesto z ní mám jiný dojem. Přeje vstoupení na nějaké místo, pohyb, změna stavu. Podporuje podniknutí určitého kroku a očištění od minulých vlivů. Převedu-li si tato slova na práci, vidím zde několik možností výkladu. První se mi nabízí změna zaměstnání, do které jsem se nikdy moc nehrnula. Další možností je úplná změna fungování, např. práce doma na částečný úvazek, nějaká dohoda nebo i přestěhování do jiných prostor. Ke změnám však nedochází samovolně, a aby byla vyvolána reakce, musí být nejdřív vykonána akce.
Výklad uzavírá figura Pulella, dívka. Jedná se o ženskou energii, proto bude figura pasivní. Symbolizuje dosažení harmonického stavu, dosažení rovnovážného bodu. Zastavení po proběhách změnách, mezní bod.

Jak celá záležitost dopadne, budu moct posoudit až za rok a jsem na to fakt zvědavá.

 

srpen 2012(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz