Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Cognitio: Strach a Boží cesty

V letošním roce, více než kdy jindy, vnímám vedení našich cest a
ovlivňování událostí vyššími bytostmi. Události se skládají tak, aby nás vedly a případně změnily naše plány. Člověk se rozčiluje, že je všechno jinak, než chtěl, ale nakonec to proběhne svojí cestou, která není úplně špatná. V tomto duchu probíhaly moje prázdniny.
Zajímavá je jedna věc. Všimnul jsem si toho u některých událostí a rozhodnutí. Některá mají ten správný čas, který lze propásnout, a jiná, kdy se zdá, že je to
správný okamžik, ale rozhodnutí lze nakonec změnit a v podstatě to nemá vliv na
výsledek. Bohužel nevím, jak to rozpoznat.Celé své letní cestování jsem cítil to vedení, kam zrovna vyrazit, co odložit. Jedním z takových příkladů byla naše návštěva v aquaparku. Původně jsem uvažoval o túře
v daný den. Vypadalo to ale, že by mohl být nějaký malý deštík a tak jsem to raději zrušil a vydali jsme se do aquaparku. Odpoledne přišla přeháňka a moc se mi nezdály mraky, tak jsem zavelel odjezd. Jen jsme se dostali k východu, přišla neskutečná bouře, jak z amerických filmů. Kdyby nás to potkalo na horách, byl by to průšvih. Vystihli jsme nejmenší déšť a doběhli do auta. Cítil jsem to jako vyšší vedení.
Otázkou zůstává můj sen a následná změna túry s dětmi. Měl jsem naplánovanou na ráno túru na Teryho chatu. V noci jsem měl strašné sny, až jsem se i budil. Ve snu jsem viděl chatu a hlava si notovala moji oblíbenou písničku ...dům, kde tančí mrtví ... To mě tak vyděsilo, že jsem ještě v noci přeplánoval trasu. Těžko říct, jestli to mělo význam, zážitek je z té druhé, nejasné kategorie.
Při svých túrách jsem si uvědomil, jak je to se strachem v mysli. Řekl bych, že naše mysl je několikaúrovňová a energie nám pomáhá blokovat obsahy z různých úrovní. Čím méně energie máme, tím více se nám toho vlévá do oblasti vědomí. Toto jsem pozoroval právě při vysokohorských túrách. Po několik hodinách stoupání se mi více a více honilo hlavou, že můžu někde spadnout, že se mi zamotá hlava ... Mám totiž strach z výšek, ale objevuje se mi vždy až po několika hodinovém vyčerpání. Na cestě, kde bych normálně výšku neřešil, jsem se bál a klepal, ale šel jsem dál. Přestože jsem se bál, šel jsem další den znovu. Snažím se to překonat.
Další zajímavá situace nastala na festivalu. Potkal jsem se tam se skupinou Čechů vedle kterých jsem parkoval. Byli 4. Odpoledne jsme spolu mluvili. Říkali, že dva z nich spí venku na zemi, aby se lépe poskládali. Po 8-mi hodinách trdlování a únavy mne přepadly mé stinné stránky (?), o kterých jsem zatím nepřemýšlel: Když jsem se vracel, začalo pršet. Uvědomil jsem si, že nejspíš budu postaven před situaci, kdy by jeden z těch Čechů chtěl spát se mnou v autě. V hlavě se objevila panika, že nechci nikoho cizího v autě. Už tak spaní tam stojí za starou bačkoru a s někým cizím to není lepší. Raději jsem ještě v noci odjel. Měl jsem z toho sice výčitky svědomí, ale ani teď bych to nechtěl. Říkal jsem si, že to byla jejich vůle jak přijeli a jak se rozhodli spát a rozhodl jsem se stát za sebou.
Následoval ale další krok. Asi po 3 km po odjezdu mě nečekaně zastavila německá policie. Kontrolovali drogy, alkohol. Hned jsem si říkal, že to mám za to, že dostanu pokutu ... Nikdy jsem nefoukal do testeru. Nedařilo se mi to. Už mi vyhrožovali odběrem krve. Nakonec se to podařilo, žádný alkohol a pustili mě. Teprve až doma jsem zjistil, že zelená karta, co jsem jim dal, už půl roku neplatí.

Je to jen malá část letních zážitků, které mne něam dovedly.

 

srpen 2012(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz