Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Vikete: Lam 2


Rituál byl stále zaměřen na základní navázání komunikace s entitou.
Cvičila jsem už mnohem méně, dvakrát, někdy i jedenkrát za týden a musím říct, že každodenní cvičení s vynecháním víkendu bylo mnohem intenzivnější, co se týče intenzity jevů spojených s pokusem o navázání komunikace s Lamem.* Stalo se mi i to, že se nedostavil ani pocit tranzu při vyslovování mantry, rituál jakoby vyzněl úplně do prázdna.
* Podobně jako D. jsem se zastavila na otázce, kterou se mi zdálo, že jsem překonala. Byla to otázka, kterou mi Lam položil někdy ze začátku : co vlastně chceš? Podle mojí teorie tu člověk asi narazí na jeho osobní překážku, přes kterou se bude muset dál prostě probojovat.
* Tentokrát jsem měla pocit, že jsem někdo jiný a někde jinde. Jako bych se sama nad sebou vznášela a i Lam byl jaksi jiný a měla jsem pocit, když jsem se soustředila na to, že bych se měla dostat do nějakých tunelů, že je to strašná blbost. Problém byl potom ale se probuzením se, musela jsem štípat a pomohl mi až pentagramový rituál se „švagry“ – nevím, proč, ale tato představa z Prince a Večernice mě vždycky dokáže zpátky vyrovnat a uklidnit.
* Na druhý den se ale propadám v reálném životě. Pocit je to hodně intenzivní, nepříjemný a trvající skoro týden. Mám pocit, že jsem v praktickém životě naprosto nepoužitelná, pocit, že funguju navenek jako stroj, jako bych byla oddělená , vnější od vnitřního.
* Další cvičení s Lamem – opět kromě vizuálních vjemů velice nic, pocit, že Lam není entita, ale brána, jako že nejde o něj , ale o to, co je „za ním“.
* Další dvě cvičení hodně podobné, měla jsem pocit, že jsem si na to svým způsobem zvykla.
* Zkouším se soustředit na Adžňa- čakru, na malinkatou chvíli vidím světelný pruh táhnoucí se od něj ke mně, ale to je vše. Při rozloučení ke mně přišla myšlenka, že se mám příště soustředit na L oko. Před pentagramovým rituálem jsem měla pocit, že „vidím jinak“, a jinak to popsat nejde.
* Zkoušela jsem před cvičením ještě vylézt na kopec a četla jsem si nahlas Knihu zákona. A nečekaně na mě vybafly problematické vztahy s rodiči a už to všechno dohromady bylo příliš divoké a na povrch se vyplavovalo hodně emocí a emotivně podbarvených informací., které mi v hlavě udělaly docela dobrý zmatek. Cvičení s Lamem jsem se tedy rozhodla na dní vynechat a počkat, až se to usadí.

Zajímavé jsou pro mě dvě věci - otázka, na které se člověk zadrhne

A to, že se jakoby na povrch vynoří něco, co člověk nechtěl řešit a vynakládal hodně velkou námahu na to, aby to bylo bez konflitků? Nebo aby se s tím dalo přeží t? - odkláněl se nějakým způsobem sám od sebe ( v thelemské terminologii od své PV)

 
září 2012


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz