Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Podzimní tlachání
Damona

Skoro jsem si nevšimla, že už je Poustevník dávno pryč. Stále se vzdaluje, noří se do hlubin země a já se nemůžu zbavit dojmu, že mi bylo něco ukradeno. Bloudím tu jak tělo bez duše a nevím, kam se vrtnout. Možná bych měla přebrat letošní úrodu a to co nejdřív. Neboť je naházená na jedné obří haldě, kde se míchají plody zralé, přezrálé, nedozrálé i ty shnilé, všechno dohromady a tak nastal čas úrodu roztřídit, tak jak to patří.Pro každou část plodů musím najít patřičné místo a zbavit se tak nevzhledné povalující se hromady, zachránit, co se dá.
To, co podlehlo zubu času, nechat být, stačí jen přemístit na kompost. Sem řadím své podnikání s nehtovou modeláží. Z tohoto již nic nevzejde, ovoce rychle podlehlo zkáze. Třeba poslouží jako vhodné hnojivo pro úrodu příští rok.
Nejvíce bedýnek se mi nastřádalo v kategorii nedozrálých. Takových, u kterých jsem nedošla k jasnému stanovisku, ale už mají svou podobu a také bude záležet na skladování, zda dojdou nebo se zkazí, tedy na vnějších okolnostech. Sem patří otázka studia na vš. Řadím tu i své postoje ke světu, k okolí, vztahy, hlavně jeden konkrétní a to s J. Chtěla jsem zde zařadit i ožehavé téma bydlení, ale tady jsem se reálně do ničeho nepustila, plán nosím jen v hlavě. Měla bych ho přizpůsobit realitě a zmrzačené zakrslé cosi, co plody už ani nepřipomíná, vyhodit. Nic zdravého z nich vzejít nemůže.
Nedozrálou úrodu nechám uležet, období Štíra nějakou transformaci jistě přinese, možná o slunovratu bych se na ni mohla podívat.
Bedýnka přezrálých semen, které zrovna nevím kam šoupnout, bude patřit zaměstnání.
Na konec si nechávám zdravou úrodu, plody zralé, jejichž sladkost si budu moci vychutnat. Část jich uschovám, aby mohly zase vzejít. Nejdříve jsem myslela, že tady nic nenajdu, ale přece jen tu něco je. Třeba přijetí do vystupující skupiny orientálních tanečnic. Možná si budu trochu fandit, ale vnímám, že jsem jistý pokrok zaznamenala v záležitostech magických, týkající se praktické, rituální oblasti. Rostlina, ze které toto vzešlo, pochopitelně není jednoletka.
Ještě se tu vyskytuje prázdné místo, kde jsem úrodu čekala, ale nepřišla. Také je tu nepatrná hromádka, kde bylo velké očekávání, ale úrody přišlo jen poskrovnu. Na začátku roku jsem měla hodně velké plány, říkám si.
A tak mi z velké hromady zůstala malá kupka, u které si ještě musím uvědomit, co mi to tu vlastně leží.

 
11. 10. 2012


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz