Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Thelema očima staro-aeonskýma
Thele-mák

Už docela dlouhou dobu poslouchám přednášky z Thelemy a ještě jsem nenapsala ani jeden úkol, ani jedno vyjádření k tomu co je mi sdělováno, co mám pochopit. Ani toto nebude konkrétní vypracovaný úkol, ale jenom takové zamyšlení nad sebou a nad mým vztahem hlavně ke Knize Zákona. Stále totiž koumám nad tím, proč nejsem schopná přinutit se AL přijmout. Nejprve jsem si myslela, že to způsobuje Crowley jako osoba, že mě odpuzuje jako člověk (to je ostatně stále pravda), ale jak tak bloumám po internetu a hledám různé informace, nevím už kde jsem si přečetla citát svatého Augustina: “Miluj a čiň, co chceš. Člověk, který se naučil milovat Boha silně a bez ustání, může dělat cokoli si přeje, neboť si nikdy nebude přát zlo.“A to je ono. Tento citát zcela určitě platil pro minulý aeon. Přesné určení dobra a zla platící pro všechny stejně. Bůh jako autorita trestající i milující podle toho, jak se kdo chová. Jeho Vůle je to, čím se musí člověk řídit.
A najednou je tu zlom, nová pravidla, nové myšlení, Nový Zákon. „dělej co ty chceš, ať je cele zákon, láska je zákon, zákon pod vůlí“. Nedělá mi problém pochopit význam těchto slov. Dokonce jsem přijala to, že z hlediska „Božího“ dobro ani zlo není. Že Někdo musí udržovat rovnováhu ve stvořeném světě, že člověk, hvězda, si vybere možnost, se kterou vstupuje do tohoto hmotného světa aby ji splnil, a že tyto možnosti jsou si rovnocenné. (Před Bohem jsme si všichni rovni). A že ta moje možnost je vlastně ono „dělej co ty chceš,“ ale musíš přijít na to, je-li to opravdu to, po čem jsi při tomto zrození sáhla.
A tak vlastně hledám svou Pravou Vůli, která je stejně Vůlí Boží, neboť on udržuje chod tohoto světa. Rozdíl od minulé éry je v tom, že si nenechám vnutit pravidla chování, ale že si je určím sama. A že pochopitelně poznám, že jsou pro mne určená, že jsou opravdu moje. Přemýšlím nad tím, nastane-li doba, kdy lidé tuto AL přijmou a budou ji zcela přirozeně prožívat. Bude li tomu tak, je tato doba ještě hodně vzdálená. Zatím, na přelomu dvou aeonů, to vypadá tak, že neplatí nic. Lidé převážně dělají co chtějí, pojem dobra a zla nerozeznávají a o to co mají Chtít se nestarají. A já se motám mezi tím. Nedokáži se zbavit rozdělování na dobré a špatné a stále se snažím zjišťovat, prožívám-li svůj život tak, jak opravdu mám. A nedokážu informace přijímat bez výhrad, jak je to v úvodní přednášce žádáno.To bych vlastně vyměnila jedno dogma za jiné. A tak poslouchám přednášky stále dokola, něco chápu hned, něco mi trvá dlouho, určité věci asi vůbec nepochopím. A i když nevěřím (a to je to, co v mém nitru neustále převažuje, co neumím potlačit), že tento Zákon bude To, co bude řídit chod světa v následujících staletích, vím, že je to jen můj názor, můj pocit a že vůbec nemusí být pravdivý. Možná, až se doposlouchám dál, že svůj náhled změním, možná si ho potvrdím. Jestli se tedy doposlouchám.
Píši to proto, abyste věděli, že nejsem takový thelemák jako všichni ostatní, že vlastně mezi vás s tímto přístupem příliš nepatřím. A tak musíte vědět, jaký had se mezi vás vplížil.

 
2. 7. 2013


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz