Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Terra Athanasa: Mé silové zvíře


V polovině ledna jsem zkoušela pomocí magického zrcadla se setkat se svým silovým zvířetem. Po zahájení jsem se soustředila na plochu zrcadla. Mlha se částečně rozplynula... vnímám postavu jakoby plovoucí prostorem ,někdo leží na zemi a spí a z ničeho nic vidím krokodýla ,dívá se na mně, vidím jeho oči, dlouhou tlamu a kůži... Nebojím se ho, i když má tlamu plnou zubů. Za chvíli se ztrácí a objevuje se lítací drak s blankytnými křídly a opět se mění v hada. Sezení ukončím, trvá tak dvacet minut. Jdu si lehnout a jak usínám, kousek vedle vidím krokodýla. Dívá se, nehybně leží a tak se stává mým ochráncem.Následně jsem hledala informace o krokodýlovi, drakovi a hadovi.
Staří Egypťané uctívali boha řeky Nilu Sobek - s hlavou krokodýla. V jeho chrámech byli uctívání krokodýli a Egypťané některé taky balzamovali.
SOBEK-RA je božstvo dávných dynastií starého Egytpta. Kult Amon-Ra byl v XXVI. dynastii obrozením uctívání hvězdné bohyně Sevech, která byla ctěna v podobě krokodýla nebo draka v období VII. až X. dynastie dračího čili tyfonského kultu.
Sevechheptové – uctívači bohyně Sevech - počítali mezi své faraony ty, jejichž jména končí na ABRA. Podle turýnského papyru se v seznamu králů jižního Egypta objevují jména -abra, jako: Sept-abra /asi 3120-3098/, Sench–abra. ABRA bylo tajné jméno nejvyššího božstva gnostiků ABRASAXE. Objevuje se znovu v Knize zákona AL: 75/220- Abra-Had-Abra, což poukazuje na dvě osoby, dvojčata, Hoor-paar-kraat a Ra-Hoor-Khuit. Abrahadabra je formulí velkého díla.

 
únor 2014


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz