Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Conspiratio: Já & magie XV.

Z počátku jsem se vyznával v pojmu myšlení a myšlení jako vytváření konstrukcí. Jak to celé oddělit a uvědomovat si tento rozdíl. Mozek je tu proto, aby se přeci činil. Asi nejvíce mi v tom pomáhá intuice. Toto oddělení vnímám jako hrubý rastr. Magické myšlení je pro mě celá kupa myšlenek, vjemů, pocitů a událostí, které zpracovávám ve svém vnitřku. Důležitou součástí je kritický pohled na vše kolem sebe. Nevhánět se do ustálených názorů a morálky. Soustředit se na na vlastní individualitu. Tu také dopřát ostatním. Každý jsme bod ve tmě a máme svůj svět. Jiný úhel pohledu. Při tomto postoji často řeším jak magické myšlení skloubit s věcmi pozemskými, všedními a okolím.

V Thelemě vycházíme z učení podle Crowleyho – Dělej, co ty chceš, ať je cele zákon . On sám svým životem názorně ukázal, že u magie se jedná úplně o něco jiného než je obecná představa. I člověk s takovou „morálkou“ může být velkým mágem. Podstata je někde jinde. Teoretizování je úplně k ničemu a vše je potřeba prožít. Každý z nás to pak vnímá jinak. Nemůže se uplatňovat měřítko dobrého a špatného.

Magické myšlení mě učí i více si vnímat rádoby obyčejných záležitostí jako východ a západ slunce, fáze měsíce a přírody jako celku. Dále pak prozkoumávat myšlenky lidí jako Steiner, Bardon, Jung... a i díla jejich kritiků.

Zatím jsem na počátku snažení. Ještě své myšlení nenazývám magickým.
 
6. 9. 2018


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz