Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Aleister Crowley: Magie bez slz 80
Kapitola LXXX: Hazard života

Drahá Sestro, dělej co ty chceš, ať je cele zákon. V jednom nebo dvou – ne, myslím, že ve více, třech nebo čtyřech – dopisech za uplynulé měsíce omlouváš svou lenost jako nezbytnost ekonomické situace. Říkáš, že musíš mít běžnou práci, a stálý příjem. Mé nevinné dítě, tento druh Magick je docela jednoduchý. Vezmi si rohy zajíce 1: Řeknu ti, co s nimi dělat až je budeš mít.

V Macbethovi se píše -
…“Bezpečí je smrtelníkův největší nepřítel.“ Ale tohle je jiný druh bezpečí; je to arogance (hybris) 2, která pokouší Prozřetelnost, drzá myšlenka, že nic nemůže dopadnout špatně.
Každopádně, není nic takového jako bezpečí. Život je riziko. 3 Od počátku inkarnace je možných milion nehod. Přirozený potrat, narození mrtvého dítěte, potrat; v průběhu života, až po poslední úder srdce, nikdy nevíš a potom začneš znovu od začátku v další inkarnaci!
(Přál bych si, abych teď měl kopii svého krátkého příběhu s názvem Všechna Opatrnost 4.
Galantní mladý Povášený Expert, stoprocentně červeno-krevný s čistým životem, dědic Věčnosti, vezme svou mladou snoubenku a její kamarádku do „Starého Absintového Domu“ v New Orleans, aby ji ukázal hrozné výsledky Špatného-Jednání. Všemu tomu se chystají vyhnout; jejich dítě se stane
Ztělesněním Amerikanismu. Vezmou se a koupí chatu u jezera Pasquaney. V té době (tak to ona řekla) je muž na obchodní cestě. Obchodníci si stěžovali, že vypadala, že potřebuje trochu výživy. Lidé začali být podezřívavi a když pochopili, uviděli že mu zahýbá! Tento příběh je
založený na pravdě; zatraceně, proč se ta paní musela ztratit?)
Ani sebevražda není mrtvý pták. Znal jsem stvoření – nedbalí pozorovatelé ho často mylně považovali za muže – který to zkusil třikrát, pistoli, lano a jed. Vždy něco nevyšlo. (Jako ten zabiják Babbacombe, který šel na šibenici třikrát, a nakonec žil do pěkného aktivního stáří!) 5
Nakonec se zcela náhodou otrávil, když to vůbec nezamýšlel.
Kde mám tu Knihu Lží? Ah, tady je. Je to Čistá Náhoda, která řídí Universum; proto a pouze proto, je život dobrý. Je to tedy jen obyčejná hloupost a bláznovství dělat plány?
Nebylo Atu IX, Poustevník také jeden čas nazýváno Opatrnost? 6 Samozřejmě. Abstraktní filosofie se zřídka potkává se selským rozumem. Měli bychom plánovat tak pečlivě, jak jen můžeme; ale měli bychom vždy povolit nějaké rozpětí pro každou možnou událost.
Také bychom neměli věřit ve štěstí, jako Anglie, která šla do války. Bret Harte má obdivuhodný příběh Vyvrhelové z Pokerového Bytu7
ve kterém špatný muž, nepoctivý hráč, položí svůj život pro bezpečí zbytku jeho party a vše zakončí poznámkou: Život není v tom mít štěstí v kartách, ale hrát dobře s těmi špatnými. Ano, troufám si to tvrdit, to je v pořádku; ale co jsi chtěla vědět bylo o vhodnosti riskovat v Magick. Tak jdeme na to.
Risk, jak jsme se shodli, je vždy nevyhnutelný; ale můžeme s ním počítat. Ten nejlepší a nejmoudřejší muž, kterého jsem kdy znal, starší Oscar Eckenstein, jednou dostal nabídku práce, která mu dávala padesátiprocentní šanci na přežití. V klidu se posadil, ujasnil si své životní očekávání, očekávaný příjem, a Bůh sám ví, jaké další faktory. Ukázalo se, že ta nabídka byla asi o tisíc liber nižší, než normálně očekával, tak ji odmítl. Ani stopa sentimentu!
Pojďme nyní zvážit případ A.B. John Jeremiah Jenkins vidí kratší cestu ke konání svého Velkého Díla. K využití této příležitosti se musí vzdát stálého zaměstnání s dobrými vyhlídkami a co nejbezpečněji, co to jen z přirozenosti věcí jde, se s malou šancí pustit do kariéry v té nejvíce ohrožené profesi ze všech.
Může to dokázat; je v souladu se možnostmi jeho Vůle; ale riskuje něco velmi blízkého totálnímu krachu a zkáze své budoucnosti. Pouze zázrak ho může provést skrze to. Jen to! Ale nezanedbává jeden faktor ve svém problému? Kdo mu vložil tuhle šíleně romantickou možnost do cesty? Byli to Bohové: musí to tak být, protože koná Velké Dílo. Dobře tedy! Je na Bozích, aby se dívali: Dá svým andělům vedení nad sebou samým, aby ho hídali na cestách: svýma rukama ho vynesou, aby nenarazil nohou o kámen.
Co více, musí to nechat tak; nesmí Je urážet neustálým hledáním dalších záruk nebo zajištění.
(Pamatuješ si na Majora v Klubu sebevrahů 8, když si Princ Florizel vybíral druhého do duelu? Za celý svůj život jsem nikdy naudělal takovou sázku.) Musíš Bohům dát mnoho příležitostí k tomu, aby ukázali svůj souhlas s tvou cestou tím, že tě zázračně provedou jednou krizí za druhou.
Tento průběh jednání se ti trochu může zdát jako Skutku Pravdy9, ale to je jen povrchní. To druhé je obvykle nouzové opatření a také ne nijak vážné nebo vážné jako cokoli může být. Ale co jsem řekl výše vážně platí k běžnému Pravidlu Života.
Musím dodávat, že hlavním a podstatným předpokladem v celé této Práci je to, že se oddáš a ztotožníš sebe s Bohy, tak že nikdy není pochyb ve tvé mysli, o tom, k čemu tě zamýšlí?
Láska je zákon, láska pod vůlí.
Bratrsky
6661 Take the horns of a hare. Odkaz na mytologické zvíře. Jackrabbit https://en.wikipedia.org/wiki/Jackalope
2 Hybris (ὕβρις) znamenala v řeckém starověku navenek projevovanou pýchu, domýšlivost a aroganci, vyzývavé,
drzé jednání a vystupování, jež překračuje člověku vymezenou hranici a nutně vyvolá trest bohů, který pak
postihne celou společnost. https://cs.wikipedia.org/wiki/Hybris
3 Angl.. gamble
4 Every Precaution
5 Green old age
6 Prudence
7 The Outcasts of Poker Flat
8 The Suicide Club
9 Act of Truth
 
Přeložil Anakin, 11.4.2021, Mnichov


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz