Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Linda-Daniel: Já & magie VIII.

BYLO NEBYLO, DÁVNO TOMU …
Má nejvniternější touha, tajné volání mě nutilo, abych nikdy nenašla pocit uspokojení snad v ničem, přestože jsem mohla dosáhnout dobrých výsledků v práci a spokojený život ve vztazích, kdybych se jen trochu přizpůsobila tomu, co bylo tzv. „normální“. Jistěže jsem si přála být spokojená! Jenže kdykoli jsem dosáhla podmínek, které se všeobecně pokládaly za to, co musí stačit ke štěstí, cítila jsem se jaksi nesvá. Nevěděla jsem proč mi nestačí „mít se dobře“, nevěděla jsem proč odcházím, aniž bych litovala ztracených let, vloženého úsilí, citu i financí, nevěděla jsem proč se vrhám do dalších a dalších dobrodružství, které vždy končili katastrofou, nebo nudou. Věděla jsem jen jedno, že stále nemohu najít to něco … co jsem nebyla schopná pojmenovat. A tak jsem jen ničila, ničila a ničila a vždy ve chvíli, kdy hrozilo, že už mě v životě nečeká nic jiného než spokojenost.


JAK JSEM VSTOUPILA NA PŮDU MAGIE
Stojím v zemi magie (a nevím o tom). Jsou tady lidé, kteří mě za to co cítím jako posvátné a nekonečně zajímavé nenazývají bláznem (jedině snad – Bláznem). Pomalu se učím, že nemusím poslušně ťapat po cestách, které mi určují jiní. Dostávám odvahu a konečně se ohlížím. Smutný pohled! Podzemí plné bahna a zazděných dveří, mrtvé ticho … žádná radost, žádná láska … Zdá se mi téměř nemožné, vyčistit tyto podzemní kanály, protože ani netuším, kudy vedou, kam vedou a kde končí , ale není jiná možnost. Zahlédla jsem totiž balón, stoupající k obloze, hejno ptáků, vítr a duhu. Teď vím, že pokud se nepřestanu křečovitě přidržovat toho, co mi stejně žádnou radost nepřináší, nikdy se nevznesu.

BALÓN
Pomalinku stoupám. Do balónu se toto opravdu moc nevejde a z té trochy věcí, co se snažím sebou vzít, musím ještě některé vyhodit. Ale je to báječný let. Konečně vidím zemi z výšky, poznávám cesty, které jsem prošla, vidím taky ty, které bych si přála projít. A hlavně – řídím sama! Vybírám pečlivě místo, kde přistanu. Ptám se sama sebe: Je to „ono“? a když mi vnitřní hlas kývne „ano“, zakotvím. A tak začínám tvořit nový svět kolem sebe ze sebe a nejen pro sebe. Už se nebojím tolik ztrát a změn, každá zkušenost je dobrá. Nejsem lehkomyslná, ale začínám život víc brát jako hru a to mi moc pomáhá nebýt v depresích. Jsem tu už docela dlouho a zatím na mě nedolehl můj pocit nespokojenosti ze spokojenosti. Stále mám co objevovat, stále mohu tvořit. Najednou už vím, že země, na jejímž prahu stojím se jmenuje MAGIE a stále více žasnu, jak je ohromná. Můžu teď dělat cokoli a být kdekoli a přesto ji nikdy neopustit. Je to země, která dovoluje odhalovat její další jména, jako např. Samostatnost a Odpovědnost a Vědění a Moudrost.

KDO JSEM?
Pokusila jsem se zjistit, kdo jsem. Nevyšlo mi však nic složitého. Jsem prostě taková Linda. Nechci popisovat, jak jsem k tomu jménu přišla, ale připadalo mi tak hloupé, že jsem mu uvěřila. Linda je nejasného původu a významu. Nejčastěji se spojuje s významy: krásná, mírná, jemná, lípa a taky zmije. Zatímco ke slovům krásná, mírná a jemná nemám co dodat, o lípě jsem našla toto:
Lípa je typický evropský strom, dosud hojně rozšířený. (Takže nejsem nic výjimečného). Přestože o užitečnosti tohoto stromu bylo hodně napsáno, nebyl vděk lidí úměrný k tomu, co pro ně lípa znamená. Lípa poskytuje pastvu pro včely, které z jejich nektaru dokáží vytvořit jedinečný med. Čerstvé listy lípy, přiložené na unavená oční víčka, vyjasňují pohled. Z lipového dřeva se vyrábí živočišné uhlí – účinný prostředek proti středním katarům i otravám. Je to strom poměrně dobře odolávající výfukovým plynům a pak ve městech vytváří jakž takž snesitelné prostředí. Měkké dřevo lípy je vyhledávaným materiálem řezbářů. Mnoho slavných oltářů je vyřezáno z lipového dřeva! Lípa – jako ochranný strom rodin a klanů. Byl také stromem zamilovaných a sídlem bohů lásky. Chránil před zlými duchy. Nikdy prý do něj neuhodil blesk. Posvátný strom Slovanů a starých Řeků. (Mám tedy docela široké použití, jsem odolná a „užitečná“). Tento strom se zdá korespondovat s Císařovnou. Též i významy krásná, jemná, mírná … to máme tedy polovici, která je spíše viditelná. Zbývá však ještě její temná sestra a tou je zmije: zmije je především HAD a to jedovatý. Jed činí toto zvíře mocným a nebezpečným, takže pro mnohé je lépe, když se mu vyhnou, protože může i zabít. Je to velmi mocný symbol, nejsem schopná z něj jen tak vybrat. Ale je to Ta zmije, tedy nejspíš půjde o ženskou stránku hada. Ta má souvislost ke Chtíči, Poustevníkovi i Smrti. Snad bych zdůraznila nejvíc právě Chtíč.
Jsem zrozená v duálním znamení, tak mě napadlo, že nejspíš bude toho jména jen polovička. Zkusila jsem ho tedy obrátit. Použila jsem hebrejštinu a s jednou přesmyčkou mi pak zprava doleva vyšlo jméno Daniel.
Vyrovnání, Blázen Poustevník Smrt, Císařovna
31 1O 54

Hmota, změna, samota, skok, rovnováha. To je má vnitřní cesta. V kartě Vyrovnání je můj cíl. Líbila se mi ze všech nejvíce, když jsem si pořídila nové tarotové karty. Taky jsem ráda, že je tam s Bláznem, tvoří spolu hezký pár. Součet všech karet je 95 = 14 – Umění. Vida! Je to tak prosté – Být sama sebou, ale tak těžké se tomu naučit, když mi celý život vtloukali do hlavy normy a vzory, které mi ne vždy byly vlastní.
Myslím, že nejtěžší část mého vývoje spočívala v pochopení, že to co hledám, je ve mně, že vlastně jsem to já sama! To je ten balón, můj symbol svobody. Vědomí sebe sama. Tak to mi dalo vážně fušku. Teď končím s utrpením, protože když se na sebe dokážu podívat z té výšky, můžu přestat ubližovat těm, které mám ráda, protože už vím kde stojím a kam směřuji, a nebudu je obtěžovat svou nespokojeností a snahou manipulovat je tak, aby činili, co mě je příjemné. Dokážu být celkem spokojená i sama se sebou. Dám jim jejich vlastní svobodu. Vím, že teprve pak můžu poznat Lásku, po které celý život toužím.
 
Žďár nad Sázavou, únor 2004


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz