Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Živly osobně
Hemet Necer

PRÁCE SE ŽIVLY
Thelema

2004

HEMET NECER
Oheň
Aspekt konstruktivní: aktivita, rozpínání, záření, hřeje, svítí, rozehřívá -podněcuje.
Aspekt destruktivní: spalování, pálení, rozpínání.
Oheň, aby mohl hořet, potřebuje materiální nebo duchovní základ, ze kterého je živ. Zapálení se pro věc, nadšení.
Projev Ohně - lidské vlastnosti: elán, rozhodnost, tvořivost, odvaha, hysterie, mstivost, žárlivost, prchlivost, fanatismus.


Voda
Aspekt konstruktivní: výživa a podpora života, osvěžuje, zklidňuje, plyne, zrcadlí, očišťuje.
Aspekt destruktivní: stahování a ničení expanze, tlak, obrovská síla, tvrdost, zamrznutí - nehybnost, chlad.
Voda pramení na vyvýšených místech a stéká do údolí a nížin. Vyvěrající pramínky, očištěny zemí, stékají dolů a slévají se ve stále větší a silnější toky, které se vlévají do moří.
Projev vody - lidské vlastnosti: jemnost, skromnost, laskavost, schopnost vcítění, závislost, tvrdohlavost, ledabylost.

Oheň a voda, dvě základní tvůrčí síly. Dva protiklady, uložené nejvýš na Stromě života.


Vzduch
Aspekt konstruktivní: aktivita a dynamičnost, pronikání, poznávání.
Aspekt destruktivní: náhlá změna, nevypočitateinost, přelétavost, neklid.
Vzduch dokáže přejmout od ohně i vody jejich vlastnosti a být s nimi zajedno.
Projev vzduchu - lidské vlastnosti: aktivita, obratnost, zručnost,dobrosrdečnost, lehkomyslnost, přelétavost, přeceňování sebe sama, bájná lhavost, rozumování, vědění, komunikace, přizpůsobivost.

Vzduch je umístěný na Stromě života uprostřed - sefira Tiferet, syn.


Země
Konstruktivní aspekt: stabilita a pevnost.
Destruktivní aspekt: těžkopádnost, uzavřenost.
Země stejně jako vzduch dokáže přejímat vlastnosti ohně a vody. Na rozdíl od vzduchuje však pevná, tuhá, tvrdá a jen pomalu přejímá prudké změny. Brání jim, a tím život stabilizuje.
Projev země - lidské vlastnosti: důkladnost, odpovědnost, pevnost v názorech, vytrvalost, malichernost, těžkopádnost, sklon k depresím, přílišná uzavřenost.

Země je umístěna na Stromě života v nejnižší úrovni, v sefiře Malkut, dcera.
Výklad tarotových karet leden -květen 2004
ZRCADLO


.......Leden...Únor...Březen...Duben...Květen

Hole......14......9.......19......18......5
Poháry..14......16......10......12......6
Meče....19......20......13......19.....11
Disky....11......13......20......12......4

Od ledna do května 2004 jsem si vykládala denně tarotové karty, ZRCADLO.
Převládaly karty mečové - vzdušné, mimo měsíc březen, kdy 20 karet patřilo zemi a 19 karet ohni.
Od konce února jsem se necítila dobře. Pocity nespokojenosti, nesoustředěnosti, neklidu, byla jsem zmítána chaosem, neschopna se zachytit něčeho pevného. Trápilo mě nachlazení a pocit únavy. V květnu se vše vystupňovalo slzením očí, rýmou, kýcháním a pokašláváním.
V Červnu velké fyzické vypětí v zaměstnání. Vše se poněkud zlepšilo v červenci.
V době, kdy jsem měla pocit, že už to tak dál nejde, že se musím někde zachytit, donutila jsem se cvičit dle Hančina vedení Živlová cvičení a cvičení očistná a posilující.
Od jara kolem mě probíhá spoustu změn. Je pro mě náročné se s nimi vyrovnávat.

Některé z nich:

Únor.....Otevřený dopis - pocit ohrožení.
.........Sen - Odešla jsem z osvětlené místnosti do tmy, otevřené okno, strach, že oknem přijde něco zlého, mě ohrožujícího.

Březen...Malování v zaměstnání.
.........Výbuch plynu v bytě Maričiny maminky.
.........Žádost souseda o vrácení něčeho, co půjčil manželovi před osmi lety.
.........Markéta má méně času, naše hodinové hovory skončily.
.........Sen - nepříjemný tlak na nohy. Něco temného mě ohrožuje.

Duben....Šití roucha, Rituál v Prstících.
.........Šárce ukradli auto.
.........Andrea chodí do kurzu angličtiny.
.........Čarodějnice - pokládání Základního kamene magie v Brně.

Květen...Šárka přípravy na stěhování, hlídání Alexka.

Červen...Olomouc - návštěva Markéty.
.........Stěhování Šárky.
.........21.6.- výbuch plynu na Tržní 2, dům demolován (bydlela jsem tam jako dítě).
.........Skřidla - akce se sny se nekonala, letní slunovrat s Borisem - vyčerpávající, vládne chaos.

Červenec.Na ambulanci nový lékař!
.........Andrei na dovolené v Jeseníkách ukradli mobil.
OHEŇ
Je večer, poslední večer týdenního pobytu v Lažánkách, právě jsme dokončili rituál. Jsem unavená, celé tělo mi vibruje, cítím snad všechny buňky, každou jednotlivě, jak se chvějí. Mám pocit, že se rozpadnu. Snažím se zklidnit, nedaří se mi to. Zuzana říká: „Život je vtip". Vzplál ve mně oheň. „Vtip! Tak on se někdo baví na můj účet? A já se tady potácím a mám co dělat, abych se udržela na nohou! Co to má znamenat?" Trvalo mi dost dlouho než jsem se uklidnila a odreagovala. Byla to velká vatra!

OHEŇ
Situace na návštěvě u dědečka
Byla jsem pozvána na návštěvu. Myslela jsem si, že budu očekávána, ale ne. Dědeček seděl u televize, sledoval nějaký seriál a neslyšel, když jsem zvonila. Po nějaké době se mi přece jen podařilo jej vyrušit na tolik, že mi otevřel. A hned mě posílal, ať si jdu něco koupit, že doma nemá nic, Čím by mě pohostil(dopoledne byl nakupovat!). Pohoštění jsem nesla pro něj i pro sebe, s touto situací jsem nějak předem počítala. Usadil mě k televizi, že se chce dodívat na seriál. Vzplál ve mně oheň, ale zatím to byl malý ohníček, který neškodil. Dědeček je starý, buď k němu ohleduplná. Nevím o Čem seriál byl, a myslím, že to pořádně nevěděl ani dědeček. Po chvíli uznal, že bude lepší, když televizi vypne. Začal povídat, že půjde do penzionu, což jsem mu schválila, a chtěl, aby si Šárka přijela pro talíře, které pro ni schovával už asi lOlet. Řekla jsem mu, že Šárka od něj nic nechce, že ji ublížil. A slovo dalo slovo, oheň ve mně se rozhořel. Řekla jsem mu to, co jsem mu už dlouho chtěla říct a nebyla k tomu vhodná příležitost. Dělal ze sebe nevědoucího, a to mě rozpálilo ještě víc. Jak může nevědět, když vtom žije! Chrlila jsem to na něj, jak sopka lávu. Cítila jsem, že jsem v právu. Měla jsem dobrý pocit, že jsem to vše dokázala říct. Na dědečkovi nebylo vidět, že by jej to nějak zasáhlo, ale doufala jsem, že snad někde v hloubce se to ozývá. Odcházela jsem vyrovnaná se situací. Oheň spálil to staré, nepotřebné.

VODA -VODA
Sedím s bratrem v restauraci, povídáme, čekáme na objednanou večeři. Bratr povídá a povídá a já najednou prožívám tarotovou kartu Královna pohárů. Dvojitá voda, klidná vodní hladina, zrcadlící vše co je v její blízkosti. Sedím, dívám se na něj, poslouchám s klidem osoby, která jen poslouchá aniž by hodnotila. Vše to znám, tentokrát však necítím potřebu pomáhat nebo radit. Slova krouží vzduchem a já jen klidně sedím a naslouchám. Je to pro mě neznámý pocit a tak se jej snažím prožít co nejhlouběji. Vnímám slova, která jsem slyšela již několikrát, stesky a stížnosti na životní těžkosti. Zůstávám v naprostém vnitřním klidu, bez potřeby něco měnit. Bratrova slova po mě kloužou, ale nevyvolávají žádný pocit. Nechávám jeho řeč plynout.

VZDUCH
Dotazník o spokojenosti pacienta
Pátek 13 hodin (pracovní dobu mám do 13,30h), zvoní telefon. Hlavní sestra mě chce upozornit na nespokojenost pacientek s dlouhou čekací dobou. Už třetí týden je víc pacientek než jsme schopni zvládnout v termínech objednání. Odmítnout je však nesmíme, tak musí počkat. Hlavní sestra mluví a mluví. Když domluvila, ujala jsem se slova já a vysvětlila ji situaci, jaká na ambulanci je. Zřejmě ji nepochopila a chtěla po mě, abych se zamyslela nad tím jak situaci zlepšit. Řekla jsem ji, že v současné situaci možnost zlepšení nevidím, že si pacientky budou stěžovat. A tak jsme mluvily a mluvily a čas plynul a nic jsme nevyřešily. Vše zůstalo ve vzduchu. Byla jsem se sebou spokojená, že jsem se nenechala zaskočit a dokázala obhájila práci tak jak ji dělám.


ZEMĚ
Sen
Těhotná žena, dívám se na ni. Stojí na vyvýšeném místě, upravuje si šaty na břiše. Je ve vysokém stupni těhotenství. Šaty jsou s velice jemným vzorkem, žlutošedé kostičky, nevýrazné. Její pohyby jsou jemné, klidné. Neznám ji, ale po chvíli zjišťuji, že jsem to já. Cítím se klidná, vyrovnaná, vše je tak jak má být. Žádný spěch, věci se dějí tak jak mají bez mého přispění. Po třech dnech jsem přišla na to, že je to tarotová karta Princezna disků. Čistý živel země. Plodné země.

Přišel soused, a chtěl po mě, abych mu vrátila věc, kterou půjčil manželovi před osmi lety. Chvíli mi trvalo než jsem se vzpamatovala. Vůbec jsem nevěděla o čem mluví, ale slíbila jsem, že se po ní podívám a pokud najdu, vrátím. Hledala jsem ve sklepě i v garáži, ale nenašla. Ptala jsem se i dcery, zda o tom něco neví. Byla stejně překvapená jako já, že po nás chce něco po tolika letech. Něco, co ani nevíme jak vypadá. Nějakou dobu trvalo, než jsem souseda zastihla v garáži a nabídla mu, ať se jde sám podívat zda najde co půjčil manželovi. Nenašel. Mluvil páté přes deváté, zamotával se čím dál víc. Já jsem byla chladná a tvrdá, nesmlouvavá, neústupná. Země, kde bylo i trochu ohně. On byl vzdušný, v jeho chování nebylo nic pevného.

23. 12. 2003
Stojím na mostě přes řeku Svratku, v Brně - Komíně. Je den zimního slunovratu, večer 18 hodin. Sleduji tok řeky. Po levé straně mám čtyřproudou silnici, po pravé straně je zóna klidu, kde je fotbalové hřiště a zahrady. Čekám, až po mostě přejde osamělý chodec, do pravé ruky beru věnec ze zářijového rituálu v Lažánkách a házím jej do řeky. Žádám o spojení s bohyní Nuit. Sleduji jak je věnec pozvolna unášen proudem temné vody. Je chladno, tma, věnec se mi ztrácí z dohledu.

19. 8. 2004
Jsem ve Skřidlech a je před indiánskou saunou. Velká vatra byla zapálena, ohnivé jazyky olizují polena a pozvolna je stravují. Kameny se nahřívají. Sedím asi metr od ohniště, horký dech ohně se šíří kolem. Tváře mi hoří a tělo se ohřívá. Sleduji ohnivé jazyky. Je jich víc jak deset na jednom poleně. Olizují poleno jako člověk zmrzlinu. Hledím do ohně a s ohněm se sžívám. Je tam neustálý pohyb, vyzařování světla a tepla, neustálá změna. Jazyky olizují polena klidně, ale stále. 
říjen 2004


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz