Malé opatství Thelémské
*Encyklopedie Thelémy* *Kniha zákona - magická exegeze*
*Rituály* *Učební materiály* *Průzkum vyšších světů*
*Hermes II. Trismegistos*
*Dějiny 20. století* *Stručná historie esoteriky* *Osobnosti západní esoteriky*
*Živlová magie* *Struktura Universa*
*Magická intelektuální a názorová základna*
*Rituální předměty*
*Vzkazy a názory*
Živly stručně
Uria SophiaTak jako celé Universum, i já jsem utkána z živlů. Oheň, Voda, Vzduch a Země, tyto čtyři živly působí v každodenním životě jedince. Aktivní Oheň, pasivní Voda, neboli mužský a ženský princip, z kterého vzniká synovský Vzduch a dceřina Země a a už máme vytvořené kabalistické JHVH.

Žijeme ve sféře protikladů a tak i jednotlivé živly obsahují aktivní i pasivní stránku, což se opět promítá do každodenního života. Po půlročním pozorování sama sebe a zejména pomocí tarotových karet jsem si udělala jakousi studii sama o sobě, jak který živel působí v mém životě a jak s ním dokáži či nedokáži komunikovat.

**************************************************

OHEŇ - tento živel mi velmi dominantně ovládá, projevuje se v mém temperamentu, samozřejmě někdy v plusové a jindy v minusové polaritě. Plusová stránka mě překvapuje nečekaným přílivem sil, chutí tvořit nové věci, dosahovat cílů, být v činnosti,být aktivní a plná nových nápadů. Druhá strana mince se projeví ztlumeným nadchnutím, jindy značnou výbušností, já tomu říkám, „šlehání plamenů", neboli expanze mnou nezvládnutá. Samozřejmě, že se to odráží hlavně ve všech vztazích. Zde přesně vím, že se musím učit více sebeovládání. V podstatě jsem však ráda za ohnivý temperament, zatím to bylo přesně to, co mi vždy hnalo dál a dál.

VODA - opak Ohně, pasivní živel, i když se říká „ tichá voda břehy mele", toto rčení by se opět v určitých situacích hodilo na mojí osobu. K vodním vlastnostem patří chlad a stahování, snad i tyto vlastnosti provází můj život. Voda může vytvářet, ale i ničit, ta plusová stránka u mě nastupuje, když cítím, že potřebuji vypnout, odpočívat, jaksi se ztišit, je to moment, kdy nastupuje intuice, kterou je třeba ihned uchopit a využít, dvakrát se již nevrací. Princip Vody ve mně vzbuzuje pochopení druhých a vcítění se do jejich problémů, též dokáži naslouchat. Opačná stránka ve mně vzbuzuje melancholii, zbytečné snění a někdy beznaděj.

VZDUCH - být stále v pohybu jako sylfy, volnost, lehkost, rozpřažení křídel
a žlutý plášť archanděla Rafaela, to jsou atributy, které patří ke mně. Po půlročním studiu své osobnosti pomocí tarotu jsem měla největší počet karet vzdušných, čili mečových / s nepatrným rozdílem oproti holím/. Ego u mne dominuje v materiálních záležitostech, dost se mi plete i tam, kde nechci, proto se ho snažím produchovnět. Vždyť Vzduch vznikl z Ducha, dvě litery navíc - vau a zain, spojuj a rozděluj, možná spoj rozdělené, vše má svůj řád.
Vzduch patří k myšlení, zde se velmi snažím o to, abych nebyla „uštvána psy Rozumu".
K elementu Vzduchu patří též magické slůvko „chtít", musím však vytvořit rovnováhu dvou mečů a toulec Kupida nasměrovat správně. Ten správný směr je to, oč usiluji na cestě Umění, občas se však velmi potýkám s nedos-tatkem vytrvalosti, občas se stane, že dva meče se rozmnoží na meče tři, to je tam, kde jsem použila příliš mnoho lidské výsady - rozumu. Tento živel ve mně vyvolává nepředvídatelné chování se všemi jeho důsledky v plusové i minusové polaritě.
K živlu vzduchuje přiřazeno z ročních období jaro, a já jsem přeci Jaroslava.

ZEMĚ - z tohoto živlu jakobych stále utíkala, je zde cosi, na co sama zatím nemám odpověď, i když na druhé straně mám ráda „pevnou půdu pod nohami", která je spjatá s jistotou. Chybí mi trpělivost, nejsem ani důkladná. Pravda však je, že dokáži dobře orgnizovat, rozhodovat a jsem i odpovědná. Při živlových cvičení se mi tento princip prováděl nejhůře, utíkala jsem před tíhou a zimou tohoto živlu, připomínalo mi to hrob. Jako velmi příjemnou představu k tomuto živlu mám zlaté klasy obilí, kde se projevuje neustálý koloběh přírody.
Zde se musím též hodně učit, snad právě proto jsou všichni moji nejbližší zrozeni v tomto živlu. Tímto elementem jsem neustále zkoušena a překvapována.

Závěr
Vzduch a Oheň patří mezi živly, které mi nejvíce ovlivňují, vím nehodí se k sobě, jeden zastupuje postoje ega a ten druhý je nebeský, dva protiklady. Je to můj vnitřní soukromý boj, někdy krutá zkouška, musím se naučit nalézat rovnováhu cestou z Malkutu přes Tiferet ke Keteru.


Na úplný závěr si dovolím použít verše Ly de Angelesové, které se staly mým přáním.

Pereš se s živly a životem. Proč!!!
Přesáhni úzkost, překonej „tragedii" -
Pozvedni ruce do vzduchu a vykřič do světa - Jsem volná!
 
říjen 2004


(c) 2003 Ro., http://ro.magick.cz Webmaster, dotazy, připomínky: 23 /zavináč/ magick /tečka/ cz